Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Pijani kierowcy na drogach Podkarpacia. W Budach Łańcuckich quad wpadł do stawu

Podziel się
Oceń

Od początku lutego łańcuccy trzykrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych kierowców, którzy nie tylko narażali swoje życie, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.
Pijani kierowcy na drogach Podkarpacia. W Budach Łańcuckich quad wpadł do stawu
W Budach Łańcuckich 47-letni mężczyzna, mając 2 promile alkoholu, wjechałem quadem do stawu. Konieczna była interwencja straży pożarnej.

Źródło: KPP Łańcut

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w czwartek (1.02.) w Woli Dalszej. Po godzinie 19 policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy samochodu marki Renault, który wjechał do przydrożnego rowu. Informacje wskazywały, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Na miejscu okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi nie tylko prowadził bez prawa jazdy, ale miał również niemal 4 promile alkoholu w organizmie. Jego lekkomyślność mogła zakończyć się tragedią, gdyby nieudolnie manewrował pojazdem, zagrażając życiu przechodzącej w pobliżu pieszej.

Następnie, w piątek, dwóch kierowców quadów znalazło się pod lupą policji. Po godzinie 22, na terenie Bud Łańcuckich policjanci zauważyli przewróconego quadricycle'a oraz leżącego obok mężczyznę. Okazało się, że 40-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi w stanie nietrzeźwości doprowadził do wywrócenia pojazdu, co zakończyło się szpitalnym pobytem. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo jego 47-letni znajomy również wsiadł za kierownicę quada po spożyciu alkoholu. Wcześniej, w szalonym manewrze, wjechał na prywatną posesję, uszkadzając elewację garażu. Następnie uciekł do pobliskiego lasu, gdzie quad wpadł do stawu. Również on trafił do szpitala z blisko 2 promilami alkoholu w organizmie. Strażacy musieli interweniować, aby wyciągnąć zatopiony pojazd z wody.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność za kierownicą, przypominając, że każde nietrzeźwe podejście do prowadzenia pojazdu to potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama