Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Gang narkotykowy rozbity! 6 mężczyzn stanie przed sądem za produkcję klefedronu

Podziel się
Oceń

Sześciu mężczyzn zasiądzie na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie w związku z zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która produkowała klefedron w wynajętym domu w Kielanówce koło Rzeszowa.
Gang narkotykowy rozbity! 6 mężczyzn stanie przed sądem za produkcję klefedronu
Ujawnionej fabryka narkotyków.

Źródło: Prokuratura Krajowa

Oskarżeni to: 51-letni Mariusz S. z Rzeszowa, 55-letni Henryk K. z Opola, 50-letni Dominik K. z województwa pomorskiego, 41-letni Grzegorz S. z Rawy Mazowieckiej, 42-letni Jacek R. ze Skwierzyna i 25-letni Krystian Z. z Warszawy

Według ustaleń Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) i rzeszowskiego oddziału Prokuratury Krajowej (PK), mężczyźni ci od czerwca 2022 roku do lutego 2023 roku wyprodukowali w wynajętym domu jednorodzinnym w Kielanówce 75 kg klefedronu o wartości czarnorynkowej ponad 4 miliony złotych.

Klefedron to syntetyczny narkotyk o działaniu podobnym do mefedronu, wywołujący euforię i pobudzenie, ale niezwykle niebezpieczny dla zdrowia i życia. Może powodować drgawki, zawał serca i niewydolność nerek, a jego jednorazowe zażycie może być śmiertelne.

Funkcjonariusze CBŚP wkroczyli do fabryki klefedronu w Kielanówce 16 lutego 2023 roku. Na miejscu odkryli 237 litrów płynnego klefedronu oraz 26 kg gotowego narkotyku. Zatrzymali wtedy trzech mężczyzn: Mariusza S., Henryka K. i Dominika K. W kolejnych dniach w ręce CBŚP wpadli pozostali oskarżeni.

Formalnie dom w Kielanówce wynajął Henryk K., który wciągnął do narkotykowego biznesu pozostałych mężczyzn. Prokuratura Krajowa informuje, że klefedron wytworzono w co najmniej ośmiu cyklach produkcyjnych.

W domu pod Rzeszowem funkcjonariusze CBŚP znaleźli substancje psychotropowe, półprodukty, instrukcje oraz sprzęt do produkcji klefedronu. Substancje chemiczne, jak ustalili śledczy, docierały bezpośrednio do domu lub były przechowywane w specjalnie wynajętych magazynach i kontenerach.

Sześciu mężczyznom zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie znacznych ilości narkotyków. Grozi im kara do 15 lat więzienia. Trzy osoby zatrzymane podczas nalotu na dom w Kielanówce przyznały się do winy i obciążyły zeznaniami pozostałych oskarżonych, którzy odmówili składania wyjaśnień.

Sprawa fabryki klefedronu w Kielanówce to kolejny przykład skutecznej walki CBŚP i PK z przestępczością narkotykową. Rozbicie tej grupy przestępczej i zabezpieczenie znacznych ilości niebezpiecznego narkotyku to niewątpliwie sukces organów ścigania.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama