Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Dwóch mieszkańców Rzeszowa zatrzymanych za posiadanie narkotyków

Podziel się
Oceń

W środę (19.06.) rzeszowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. U jednego z nich, 39-latka, policjanci ujawnili substancje zabronione w mniejszych ilościach, a w jego mieszkaniu znaleźli znacznie większy pakiet. Mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Z kolei jego 23-letni znajomy, został objęty policyjnym dozorem połączonym z zakazem opuszczania kraju.
Dwóch mieszkańców Rzeszowa zatrzymanych za posiadanie narkotyków

Źródło: KMP Rzeszów

Informacja o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości narkotyków, dotarła do policjantów z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. We wtorek po południu udali się na jedno z rzeszowskich osiedli. W rejonie placówki pocztowej zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, którym dysponowali.

Mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, a po chwili schował się za rogiem budynku. Policjanci poszli za nim. W miejscu, gdzie wcześniej stał, znaleźli foliowe zawiniątko z zawartością skrystalizowanej substancji. 39-letni mieszkaniec Rzeszowa przyznał się, że na widok policjantów odrzucił na chodnik narkotyki, które były jego własnością. Zaprzeczał jednak, że posiada inne substancje zabronione.

Kryminalni nie dali mu wiary. W jego mieszkaniu znaleźli łącznie blisko 33 gramy mefedronu oraz ponad 94 gramy suszu roślinnego, najprawdopodobniej marihuany. W trakcie przeszukania mieszkania przebywał tam również 23-letni obywatel Ukrainy, znajomy 39-latka. On również miał przy sobie niewielką ilość suszu roślinnego. Funkcjonariusze sprawdzili także jego miejsce zamieszkania, gdzie znaleźli kolejną, niewielką porcję mefedronu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, a następnie osadzeni w areszcie. Zabezpieczone substancje zostały przebadane za pomocą testera narkotykowego, który potwierdził, że jest to mefedron i marihuana.

Zebraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy. Akta sprawy przekazano do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która wszczęła śledztwo i przesłuchała obu zatrzymanych. 39-letni mieszkaniec Rzeszowa usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją prokuratora, mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy. 23-latek z Ukrainy usłyszał zarzut posiadania niewielkiej ilości niedozwolonych substancji. Został objęty policyjnym dozorem połączonym z zakazem opuszczania kraju.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości substancji zabronionych kara może sięgnąć nawet 10 lat więzienia.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama