Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

18-latek z Rzeszowa zatrzymany za oszustwo "na Blika"

Podziel się
Oceń

Młody mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przez policję po tym, jak oszukał nieznajomego na kwotę blisko 9 tysięcy złotych, wykorzystując popularną metodę płatności Blik.
18-latek z Rzeszowa zatrzymany za oszustwo "na Blika"

Źródło: zdjęcie ilustracyjne, archiwum policji

Wszystko zaczęło się od anonimowego zgłoszenia mieszkańca, który zauważył podejrzanie zachowującego się 18-latka przy jednym z bankomatów. Mężczyzna był ubrany w sposób maskujący jego twarz i wielokrotnie wypłacał pieniądze.

- W piątek 6 września, przed godz. 14, z dyżurnym miejskim, na numer alarmowy skontaktował się anonimowy świadek, który przekazał, że jego uwagę zwrócił młody mężczyzna stojący przy bankomacie na ul. Bohaterów. Z przekazanych informacji wynikało, że kilkakrotnie wypłacał z niego pieniądze. Mimo wysokiej temperatury, ubrany był w bluzę z założonym na głowę kapturem, a jego twarz przysłaniała kominiarka. Rozmówca podejrzewał, że mężczyzna może brać udział w nielegalnym procederze - informuje podkom. Magdalena Żuk z rzeszowskiej policji. 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zatrzymali podejrzanego. Okazało się, że 18-latek otrzymał od nieznajomej osoby kilka kodów Blik i wypłacił za ich pomocą łącznie blisko 9 tysięcy złotych.

Nie tylko oszustwo

Podczas przeszukania zatrzymanego, policjanci znaleźli przy nim marihuanę. Młody mężczyzna odpowie zatem nie tylko za oszustwo, ale także za posiadanie narkotyków.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów i zebranym dowodom, udało się ustalić, że 18-latek dokonał podobnych czynów jeszcze dwukrotnie. Pokrzywdzony w tej sprawie okazał się mieszkańcem województwa mazowieckiego.

Co grozi 18-latkowi?

Za popełnione przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 18-latek odpowie za posiadanie narkotyków.

Ta sytuacja powinna być przestrogą dla wszystkich. Nigdy nie należy podawać swoich kodów Blik osobom nieznajomym, nawet jeśli zapewniają, że są to bliscy znajomi lub rodzina. Pamiętajmy, że oszuści często podszywają się pod inne osoby, aby zdobyć nasze zaufanie.

Jak się zabezpieczyć przed oszustwami?

  • Nigdy nie podawaj swoich kodów Blik osobom nieznajomym.
  • Sprawdź, czy numer telefonu, z którego otrzymujesz wiadomość, jest rzeczywiście numerem Twojego znajomego lub członka rodziny.
  • Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności wiadomości, skontaktuj się z osobą, która do Ciebie pisze, korzystając z innego kanału komunikacji.
  • Regularnie zmieniaj hasła do swoich kont bankowych.
  • Zainstaluj na swoim telefonie aplikację banku i korzystaj z niej do autoryzacji płatności.

Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie zgłosić sprawę na policję.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama