Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Wracają kontrole na granicy polsko-słowackiej. Pomagać straży granicznej ma wojsko i policja

Podziel się
Oceń

Jeżeli planujecie wyjechać na Słowację, korzystając z przejścia granicznego np. w Barwinku, Radoszycach i Łupkowie, musicie liczyć się z kontrolą graniczną. Taką decyzję podjęło MSWiA.
Wracają kontrole na granicy polsko-słowackiej. Pomagać straży granicznej ma wojsko i policja

Źródło: fot. archiwum

- Podjęliśmy decyzję o wznowieniu od północy tymczasowej kontroli na granicy ze Słowacją - przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Jak tłumaczył, decyzja ta ma pomóc w walce z nielegalnymi imigrantami, przemierzającymi tzw. szlak bałkański przez Słowację do Polski i dalej na zachód. Przepisy wchodzą w życie o północy z 3 na 4 października.

- Wczoraj po południu odbyłem rozmowę z ministrem spraw wewnętrznych Czech, który zadeklarował, że być może Czesi podejmą analogiczne do naszych działań o przewróceniu tymczasowej kontroli granicznej na granicy ze Słowacją. Nasze działania muszą być skuteczne i szlak bałkański, którego jedna z odnóg wiedzie przez Polskę, zostanie skutecznie zablokowany -  przekazał szef MSWiA Mariusz Kamiński. 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Komendant Straży Granicznej Tomasz Praga przekazał z kolei, że "z dniem 4 października na odcinku granicy polsko-słowackiej nastąpi tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej".

- Ta kontrola w pierwszym okresie zostanie przywrócona na okres 10 dni. Będzie można je odnawiać na kolejne okresy, nie dłuższe niż 20-dniowe. Całkowity okres przywrócenia kontroli granicznej może wynosić maksymalnie dwa miesiące - tłumaczył. Strażnikom granicznym pomagać będzie policja i wojsko. 

Na Podkarpaciu kontrole graniczne na przejściach granicznych ze Słowacją odbywać się będą w Barwinku i Radoszycach. Dodatkowo podróżni wykonujący przejazdy koleją przez kolejowe przejście graniczne w Łupkowie, też muszą liczyć się z formalnościami, dot. wjazdu do Polski i wyjazdu na Słowację. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama