Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Wracają kontrole na granicy polsko-słowackiej. Pomagać straży granicznej ma wojsko i policja

Podziel się
Oceń

Jeżeli planujecie wyjechać na Słowację, korzystając z przejścia granicznego np. w Barwinku, Radoszycach i Łupkowie, musicie liczyć się z kontrolą graniczną. Taką decyzję podjęło MSWiA.
Wracają kontrole na granicy polsko-słowackiej. Pomagać straży granicznej ma wojsko i policja

Źródło: fot. archiwum

- Podjęliśmy decyzję o wznowieniu od północy tymczasowej kontroli na granicy ze Słowacją - przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Jak tłumaczył, decyzja ta ma pomóc w walce z nielegalnymi imigrantami, przemierzającymi tzw. szlak bałkański przez Słowację do Polski i dalej na zachód. Przepisy wchodzą w życie o północy z 3 na 4 października.

- Wczoraj po południu odbyłem rozmowę z ministrem spraw wewnętrznych Czech, który zadeklarował, że być może Czesi podejmą analogiczne do naszych działań o przewróceniu tymczasowej kontroli granicznej na granicy ze Słowacją. Nasze działania muszą być skuteczne i szlak bałkański, którego jedna z odnóg wiedzie przez Polskę, zostanie skutecznie zablokowany -  przekazał szef MSWiA Mariusz Kamiński. 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Komendant Straży Granicznej Tomasz Praga przekazał z kolei, że "z dniem 4 października na odcinku granicy polsko-słowackiej nastąpi tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej".

- Ta kontrola w pierwszym okresie zostanie przywrócona na okres 10 dni. Będzie można je odnawiać na kolejne okresy, nie dłuższe niż 20-dniowe. Całkowity okres przywrócenia kontroli granicznej może wynosić maksymalnie dwa miesiące - tłumaczył. Strażnikom granicznym pomagać będzie policja i wojsko. 

Na Podkarpaciu kontrole graniczne na przejściach granicznych ze Słowacją odbywać się będą w Barwinku i Radoszycach. Dodatkowo podróżni wykonujący przejazdy koleją przez kolejowe przejście graniczne w Łupkowie, też muszą liczyć się z formalnościami, dot. wjazdu do Polski i wyjazdu na Słowację. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama