Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan

Blogostrefa

Halo Rzeszów! Chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami? Chcesz skomentować? Doradzić? Załóż konto na halorzeszow.pl i zostań autorem!

Łazarz: Osiemnaście lat w UE. Czy Polska skorzystała?
Łazarz: Osiemnaście lat w UE. Czy Polska skorzystała?

Niedawno obchodziliśmy 18. rocznicę członkostwa Polski w UE. Przez ten czas nasz kraj zmienił się nie do poznania, m.in. ponad 50% wzrost PKB, nowe autostrady, lotniska, budynki użyteczności publicznej, zmodernizowane linie kolejowe czy odrestaurowane zabytki świeckie i sakralne, a co najważniejsze możliwość pracy, edukacji, podróżowania bez żadnych kontroli i problemów na granicach państw UE.

01.06.2022 11:46
Jakub Kopyto
Kopyto: Czy Rosja jest imperium? [FELIETON]

Zapraszamy do lektury najnowszego felietonu politologa, Jakuba Kopyto. Czy zdaniem autora Rosja wciąż pozostaje imperium, zdolnym do wpływania na losy świata?

28.05.2022 15:22
Marcin Jurzysta
Marcin Jurzysta. Po przejściu Covid-19. Przemyślenia. [FELIETON]

W ostatnim czasie mnie również dopadł Covid-19. Na szczęście, dzięki szczepionce, obyło się bez szpitala i ciężkiego przebiegu choroby. Izolacja sprawiła, że był to dla mnie czas wielu przemyśleń, popartych większą możliwością oglądania TV, przeglądania Internetu i studiowania ciekawych tekstów. Myślałem, co oczywiste, o polityce i o naszym życiu społecznym. A myśli te nie były optymistyczne.

21.05.2022 12:03
Propola: Jak chirurg z komikiem decydują o losach Europy [FELIETON]
Propola: Jak chirurg z komikiem decydują o losach Europy [FELIETON]

Kilka dni temu Bundestag zadecydował o udzieleniu Ukrainie wsparcia w postaci ciężkiego sprzętu. Niby rzecz oczywista, a jednak wciąż budząca emocje za naszą zachodnią granicą. Nieustannie bowiem słyszalne są tam głosy przeciwników takiego rozwiązania. Dowodzą tego tzw. "listy intelektualistów", które ostatnio pojawiły się w niemieckiej prasie. Czy jednak opinie komików, chirurgów czy psychologów powinny być w tej sprawie traktowane poważnie?

30.04.2022 22:01
Propola: Mesjasz nie przybył [FELIETON]
Propola: Mesjasz nie przybył [FELIETON]

W tradycji żydowskiej oczekiwanie na przyjście Mesjasza, czyli Tego, który wyzwoli swój lud od zła i cierpienia, jest jednym z najistotniejszych fundamentów wiary. Wizyta Rafała Trzaskowskiego w Rzeszowie i jej przebieg udowodniły, że w Platformie Obywatelskiej wychodzą prawdopodobnie z założenia, że podkarpacki elektorat największej partii opozycyjnej może sobie jeszcze na niego poczekać. Jak będzie trzeba, to nawet i te kilka tysięcy lat. Ale po kolei.

09.04.2022 06:28
Sport w służbie propagandy. Felieton
Sport w służbie propagandy. Felieton

Cały świat potępił Rosję za napaść na Ukrainę. Federacja Rosyjska karana jest sankcjami gospodarczymi. Rosję pozbawiono udziału w barażach do Mistrzostw Świata w Katarze. Wyrzucono drużyny i reprezentacje Rosji z wielu rozgrywek na świecie.

14.03.2022 12:45
Podkarpackie ulice zalane anty-unijną kampanią dotyczącą cen prądu! [FELIETON]
Podkarpackie ulice zalane anty-unijną kampanią dotyczącą cen prądu! [FELIETON]

Na ulicach wielu podkarpackich miast, miasteczek i wsi od kilkunastu dni obserwujemy manipulacyjną anty-unijną kampanię dotyczącą cen prądu. Wpisuje się ona niestety w polexitowy język części obozu władzy i jego akolitów.

18.02.2022 08:59
Co zrobi Rosja? [FELIETON]
Co zrobi Rosja? [FELIETON]

W ostatnich dniach bardzo głośno jest o potencjalnym wybuchu konfliktu między Ukrainą a Rosją. Należałoby podkreślić, że konflikt ten nie jest czymś nowym i w rzeczywistości trwa na pewno od momentu zajęcia Krymu przez Rosję w 2014 roku, a potem nieudane wywołanie powstania ludności rosyjskojęzycznej w rejonach Donbasu.

28.01.2022 10:41
Dr Marcin Jurzysta. Czym PiS karmi swój elektorat? [FELIETON]
Dr Marcin Jurzysta. Czym PiS karmi swój elektorat? [FELIETON]

Życie jest jak kalejdoskop. Jeszcze niedawno wszyscy mieliśmy obawy, że działacze PiS na czele z prezesem, premierem i wicemarszałkiem Sejmu próbują wyciągać nas z Unii Europejskiej. Dziś, gdy opinię publiczną zajmuje kryzys na granicy polsko – białoruskiej oraz wzrost zakażeń na Covid - 19 a także drożyzna, wraz z fatalną sytuacją gospodarczą, jakbyśmy zapomnieli o niebezpieczeństwie Polexitu.

10.01.2022 19:29
Reklama
NAPISZ DO NAS!
Reklama