Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu [FOTORELACJA]

Podziel się
Oceń

Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu to wyjątkowe wydarzenie, które trwa ponad dwie godziny. Staje się ono podróżą w czasie, przenosząc nas do biblijnych wydarzeń, które kształtują naszą wiarę i kulturę.
Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu [FOTORELACJA]
Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Źródło: Tadeusz Późniak

W obliczu siódmej edycji tego spektaklu, tłumy ponownie zgromadziły się, aby doświadczyć mistycznego uroku przedstawienia. Ponad 100 aktorów wcieliło się w postaci biblijne, prowadząc nas przez kluczowe momenty z ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa. Misterium rozpoczęło się od symbolicznego wjazdu do Jerozolimy, po czym śledziliśmy ścieżkę Jezusa przez sąd Piłata, zdradę Judasza i uroczystą Wieczerzę Pańską, aby w końcu stanąć w obliczu dramatycznego finału na wzgórzu Golgoty.

Ale Misterium Męki Pańskiej to nie tylko spektakl. To przede wszystkim wyraz wiary i tradycji, który przyciąga wiernych z różnych zakątków kraju. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu, organizator wydarzenia, wiedzie nas przez te duchowe rozważania, kierując się głębią przesłania męki i zmartwychwstania Chrystusa.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z MISTERIUM: 

Dla uczestników jest to więcej niż tylko spektakl. To moment refleksji, w którym pozwalamy sobie być zanurzonymi w historii, która kształtuje naszą wiarę i tożsamość. Światło reflektorów staje się symbolem światła wiary, które prowadzi nas przez ciemności życia, a dźwięk dudnienia biczów i krzyki tłumu przypominają nam o cierpieniu, jakie Jezus zniósł dla zbawienia ludzkości. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama