Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Rzeszów wybrał prezydenta! Sondażowe wyniki Ipsos: Konrad Fijołek wygrywa

Podziel się
Oceń

W Rzeszowie konieczna była dogrywka w wyborach prezydenta. W niedzielę (21.04.) mieszkańcy wybierali pomiędzy Konradem Fijołkiem, a Waldemarem Szumnym.
Rzeszów wybrał prezydenta! Sondażowe wyniki Ipsos: Konrad Fijołek wygrywa

Autor: archiwum

Przypomnijmy, że w I turze wyborów samorządowych (7.04.) urzędujący prezydent Konrad Fijołek z Rozwoju Rzeszowa zdobył 37,91 proc. głosów, drugie miejsce zajął Waldemar Szumny z Prawa i Sprawiedliwości - 24,23 proc. 

Wstępne wyniki sondażowe Ipsos dawały walczącemu o reelekcję Fijołkowi poparcie w wysokości 45,1 proc. poparcia, a w II turze miał zmierzyć się z Jackiem Strojnym, niezależnym kandydatem Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa. Niemniej kilkanaście godzin później nastąpiła diametralna zmiana na podium. Do walki stanął Szumny. Jednakże, mimo jego znaczącej przewagi nad konkurentami, brakowało mu "kilku kropli" do pełnego sukcesu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIECZORU WYBORCZEGO KONRADA FIJOŁKA:

Z sondażu Ipsos, przeprowadzonego na zlecenie TVN, TVP i Polsat News wynika, że prezydentem Rzeszowa na kadencję 2024-2029 zostanie Konrad Fijołek, zdobywając 56,01 proc. głosów. Waldemar Szumny uzyskał poparcie na poziomie 43,09 proc. 

Warto zauważyć, że sondaż realizowany przez Ipsos może zawierać nawet kilkuprocentowe błędy - do czterech punktów procentowych. Zwycięstwo Konrada Fijołka wydaje się być pewne.  

- Nie ma triumfalizmu, czekamy na oficjalne wyniki wyborów. Dziękuję rzeszowianom za udział w wyborach. Pogoda nie sprzyjała. Demokracja bez Was nie miałaby największego sensu - mówił Konrad Fijołek, tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. 

W wyborach prezydenta Rzeszowa do godziny 17:00 wzięło udział 49 819 uprawnionych wyborców (zagłosować może 147 667 mieszkańców), co stanowi 33,74 procent. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama