Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.

Podziel się
Oceń

Na wtorkowej sesji Rady Miasta i Gminy Głogów Małopolski radni wybrali przewodniczącą, zastępców oraz składy poszczególnych komisji. Na I sesji powstał również Klub Radnych "Aktywna Gmina". Klub skupia 8 radnych wywodzących się z: KW Razem dla Głogowa Małopolskiego, KWW Dobra Przyszłość Róbmy Swoje, KW W Służbie Mieszkańcom. Pełny skład rady liczy 15 radnych.
Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.

Sesja odbyła się w Miejsko-Gminnym Domu Kultury im. Franciszka KotuliI. Obrady otworzyła i poprowadziła Anna Oczos — najstarsza radna. Na początku sesji radni odmówili modlitwę za ojczyznę Piotra Skargi.  Mirosław Osetek, przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej przekazał radnym zaświadczenia o wyborze. Następnie radni złożyli ślubowanie. Po radnych, ślubowanie złożył Tomasz Skoczylas - burmistrz elekt. Ślubowanie zakończył słowami "tak mi dopomóż Bóg!" 

Nowy burmistrz wygłosił przemówienie, w którym podziękował wyborcom i poprosił radnych o osiągniecie porozumienia ponad podziałami, aby dążyć wspólnie do poprawy życia mieszkańców. Zadeklarował, że mieszkańców będzie stawiał zawsze na pierwszym miejscu, ale gdy pojawią się problemy będzie stanowczy.

Na sesji obecna była m.in. Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki. Wojewoda w swoim przemówieniu podkreśliła, że burmistrz Skoczylas jest gotów na każde wyzwanie dla swoich mieszkańców, a jego kadencja będzie pełna inwestycji. Zadeklarowała pomoc i współpracę z burmistrzem i wszystkimi radnymi. Podkreśliła, że jest mieszkanką gminy Głogów Młp. i dlatego będzie wspierać wszystkie działania gminy. Kubas-Hul zadeklarowała także chęć uczestnictwa w uroczystościach odbywających się w gminie.

Zobacz fotorelację:

Radni w głosowaniu tajnym wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.

Przewodniczący RM w Głogowie Małopolskim - Aldona Napieracz (KW Razem dla Głogowa Małopolskiego), Wiceprzewodniczący: Aleksander Jurek (KW W służbie mieszkańcom), Maria Drzał (KW W Służbie Mieszkańcom) 

Komisja Rewizyjna: Przewodniczący - Paweł Ząbczyk (KW W Służbie Mieszkańcom), Wiceprzewodniczący - Andrzej Bazan (KW W Służbie Mieszkańcom), Członkowie: Robert Osiniak (KW W Służbie Mieszkańcom), Paweł Biały (KWW Tomasz Skoczylas Gmina dla mieszkańców), Dorota Borkowska - Lechman (KWW Tomasz Skoczylas Gmina dla mieszkańców). 

Komisja ds. Skarg, Wniosków i Petycji: Przewodniczący - Anna Oczos (KW W służbie mieszkańcom), Wiceprzewodniczący - Maria Drzal (KW W służbie mieszkańcom), Członkowie: Magdalena Marszal (KWW Dobra Przyszłość Róbmy Swoje); Bartłomiej Kot (KWW Tomasz Skoczylas Gmina dla mieszkańców), Stanisław Grzywacz (KWW Nowa Inicjatywa w Budach Głogowskich). 

Komisja ds. Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych: Przewodniczący - Magdalena Marszal (KWW Dobra Przyszłość Róbmy Swoje), Wiceprzewodniczący - Aleksander Jurek (KW W Służbie Mieszkańcom), Członkowie: Maria Drzał (KW W Służbie Mieszkańcom), Anna Oczos (KW W Służbie Mieszkańcom), Natalia Lesiczka (KWW Andrzeja Suszka Przyjazna Gmina), Magdalena Slezak (KW Tomasz Skoczylas Gmina dla mieszkańców), Jacek Bajek (KWW Tomasz Skoczylas Gmina dla mieszkańców). 

Nowowybraba przewodnicząca Rady podziękowała za wybór i zapowiedziała aktywna prace dla dobra gminy. Więcej na nagraniu:

Na I sesji zgłoszono na ręce przewodniczącego RM w Głogowie Małopolskim utworzenie Klubu Radnych "Aktywna Gmina" skupiająca 8 radnych wywodzących się z: KW Razem dla Głogowa Małopolskiego, KWW Dobra Przyszłość Róbmy Swoje, KW W Służbie Mieszkańcom.

Nowy klub liczy 8 osób: z 6 osobami od byłego Burmistrza Pawła Baja: Andrzej Bazan, Maria Drzal, Aleksander Jurek, Anna Oczos, Robert Osiniak, Paweł Ząbczyk  (KW W Służbie Mieszkańcom), Magda Marszal (KW Dobra Przyszłość Róbmy Swoje) i Aldona Napieracz (KW Razem dla Głogowa Małopolskiego). Nowo powstały klub Aktywna Gmina ma większość w radzie.

 


Napisz komentarz
Komentarze
Obywatel 22.05.2024 13:52
Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama