Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Podkarpaccy politycy Koalicji 15 Października za Trzaskowskim w II turze wyborów prezydenckich

Podziel się
Oceń

W czwartek, 22 maja 2025 roku, na rzeszowskim rynku odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli koalicji rządzącej, podczas której liderzy KO, PSL, Polski 2050 i Lewicy wspólnie wyrazili poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich.
Adam Dziedzic PSL, Zdzisław Gawlik KO

Autor: Łukasz Kotulak / Halo Rzeszów

Politycy zgodnie apelowali o mobilizację wyborców i podkreślali znaczenie nadchodzącego głosowania 1 czerwca. Zobacz nagranie:

Wspólny front koalicji rządzącej

Konferencję otworzył Marcin Deręgowski, który przywitał zgromadzonych i podkreślił, jak istotne są zbliżające się wybory dla przyszłości Polski. Na spotkaniu obecni byli: Wiesław Buż (Lewica), Adam Dziedzic (PSL), Zdzisław Gawlik (KO) oraz Bartosz Romowicz (Polska 2050), a także inni parlamentarzyści, samorządowcy i działacze społeczni.

Lewica jednoznacznie za Trzaskowskim

Jako pierwszy głos zabrał Wiesław Buż, były poseł Lewicy, obecnie wicewojewoda podkarpacki. Wyjaśnił, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami krajowych liderów, Lewica udziela poparcia kandydatowi, który z bloku koalicji rządzącej uzyskał najlepszy wynik w pierwszej turze.

- "Jesteśmy za Rafałem Trzaskowskim, włączamy się w cykl kampanii wyborczej (...) i prosimy lewicowych wyborców, sympatyków, aby wszystkie głosy zostały wskazane na Rafała Trzaskowskiego," apelował Buż.

Polityk podkreślił, że Trzaskowski daje gwarancję rozwoju Polski w obecnej sytuacji geopolitycznej i zapewni bezpieczeństwo zarówno w kraju, jak i w Europie. Zwrócił też uwagę na zobowiązania kandydata KO dotyczące spraw socjalnych dla emerytów oraz wsparcia budownictwa mieszkaniowego na tani wynajem, co potwierdził w rozmowie z Magdaleną Biejat.

PSL przypomina o błędach poprzedniej władzy

Adam Dziedzic z PSL rozpoczął swoje wystąpienie, cytując Wincentego Witosa: "Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska". W emocjonalnym przemówieniu przypominał trudne doświadczenia Polaków z czasów rządów PiS, zwracając się bezpośrednio do różnych grup społecznych.

- "Byłeś rolnikiem? Przypomnij sobie jak do Polski napływało techniczne zboże. Jak nawozy kosztowały po 5,5-7000 zł za tonę. (...) Byłeś przedsiębiorcą? Przypomnij sobie polski bałagan, nie polski ład, niszczenie polskiej gospodarki" - wyliczał Dziedzic.

Poseł PSL podkreślił, że Polsce potrzebny jest prezydent konsultacyjny, rozumiejący potrzeby państwa i samorządów, a Rafał Trzaskowski jest tego gwarantem. Ostrzegał przed powrotem do czasów polaryzacji społeczeństwa i apelował o głosowanie na kandydata KO.

Platforma Obywatelska o bezpieczeństwie i przyszłości

Zdzisław Gawlik z Koalicji Obywatelskiej mówił o wyborach 1 czerwca jako zobowiązaniu wobec przodków i potomków. Nawiązał do historycznych wyborów Polski, która przed wiekami wybrała kulturę Zachodu, i podkreślił konieczność kontynuowania tej drogi.

- "Ten wybór jest bardzo ważny dla naszych dzieci, dla naszych wnuków, żeby zadbać o to, żeby Polska była krajem bezpiecznym, żebyśmy mogli żyć w normalnym kraju. Rafał Trzaskowski jest takim kandydatem, który zadba o przyszłość każdego z nas," - przekonywał Gawlik.

Polska 2050 apeluje o mobilizację wyborców

Bartosz Romowicz z Polski 2050 zwrócił uwagę na strategiczne znaczenie regionów wschodnich w nadchodzących wyborach: "Te wybory wygra się w Polsce wschodniej. Te wybory wygra się na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Podlasiu i w województwie świętokrzyskim".

Poseł zaapelował szczególnie do wyborców Szymona Hołowni oraz wszystkich, którzy głosowali na Trzecią Drogę w wyborach parlamentarnych, aby tym razem poparli Rafała Trzaskowskiego. "To, że tutaj jesteśmy - Lewica, Polskie Stronnictwo Ludowe, Koalicja Obywatelska i Polska 2050, wszyscy liderzy, wszyscy posłowie z Podkarpacia - pokazuje, że jesteśmy razem i chcemy razem wybrać, razem z wami, Rafała Trzaskowskiego na prezydenta naszego kraju".

Plany kampanijne koalicji

Na zakończenie konferencji Marcin Deręgowski przedstawił plany kampanijne koalicji na Podkarpaciu. Zapowiedział działania mające na celu przekonywanie mieszkańców do programu Trzaskowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem młodego pokolenia. Koalicja planuje być obecna w każdym powiecie, rozdając materiały informacyjne, organizować konferencje prasowe różnych środowisk popierających kandydata KO oraz wzmocnić reklamę audiowizualną.

- "Dla nas najważniejsza jest dzisiaj rozmowa i przekonywanie do naszego kandydata i wysoka frekwencja, ponieważ każdy głos będzie miał znaczenie," - podkreślił Deręgowski, zapraszając jednocześnie na dzisiejsze spotkanie z posłem Pawłem Kowalem, które odbędzie się na FOSIE koło zamku Lubomirskich.

Konferencja zakończyła się wspólnym okrzykiem "Polska cała" i "Naprzód", co podkreśliło jedność koalicji w poparciu dla Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich zaplanowanej na 1 czerwca 2025 roku.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: hehe Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Szczylać do misiów i innych osłów z konfy Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Nocna wizyta niedźwiedzia w Przemyślu. Prezydent miasta apeluje o spokój, Konfederacja krytykuje rząd Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama