Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan

Wybuch gazu w Bratkowicach. Rusza pomoc dla poszkodowanego lokatora

Podziel się
Oceń

Mija miesiąc od tragicznego pożaru w Bratkowicach. Wskutek wybuchu butli z gazem doszło do pożaru, który poważnie ranił lokatora - Pana Macieja.
Wybuch gazu w Bratkowicach. Rusza pomoc dla poszkodowanego lokatora

Źródło: fot. Halo Rzeszów

Wciąż trwają czynności wyjaśniające prowadzone przez policję i prokuraturę ws dramatycznego pożaru w Bratkowicach. Do wybuchu najprawdopodobniej butli gazowej lub gazu ulatniającego się z niej, doszło 1 sierpnia wieczorem. Jak mówili świadkowie na miejscu zdarzenia, zanim zobaczyli gęsty dym i ogień, usłyszeli potężny wybuch. - To był tak ogromny huk, jakby samoloty jakieś przeleciały nad samymi domami - mówiła jedna z mieszkanek Bratkowic. 
- Usłyszałam ogromny wybuch i wstrząs, pomyślałam od razu, że stało się coś złego - opisuje inna z kobiet. Co istotne wybuch był słyszany w promieniu kilkuset metrów. - Najprawdopodobniej na skutek wybuchu butli z gazem lub wybuchu gazu ulatniającego się z tej butli, doszło do pożaru domu jednorodzinnego - opisywał zdarzenie bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Pożar został ugaszony około godz. 22. Wtedy też zakończono działania gaśnicze. 

ZDJĘCIA Z AKCJI RATUNKOWO-GAŚNICZEJ:

Ranny mężczyzna trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej. - Został on wstępnie zaopatrzony przez naszych medyków. Z uwagi na dużą skalę oparzeń, chwilę później, został przetransportowany na specjalistyczny oddział szpitala im. Rydygiera w Krakowie - mówił nam Tomasz Warchoł, rzecznik prasowy szpitala na Lwowskiej. Według naszych nieoficjalnych ustaleń w pierwszym tygodniu pobytu 66-letni mężczyzna był przytomny, w stanie stabilnym. Niestety od kilku dni, z uwagi na czynności medyczne, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. 

MIEJSCE POŻARU NA DRUGI DZIEŃ:

- Maciej w dalszym ciągu przebywa na OIOM-ie, ale jest już przytomny i w miarę logicznym kontakcie słownym - przekazał nam w poniedziałek (28.08.) Robert Kisiel, przyjaciel poszkodowanego. 

Potrzebna pomoc dla Pana Macieja

- Czeka go jeszcze długotrwałe leczenie, a później bardzo kosztowna rehabilitacja. Na domiar złego Maciej nie ma bliskiej rodziny (nie licząc kociaka, który jakimś cudem wyszedł nieomal bez szwanku i zabezpieczony oczekuje na powrót swojego pana) - przekazuje Robert Kisiel, autor zbiórki na leczenie i dalsze życie poparzonego mężczyzny.

Dom, w którym mieszkał był jedynie wynajmowany, a po eksplozji i pożarze nie nadaje się do użytku. - Pan Maciej stracił praktycznie cały dobytek, praktycznie nie ma nawet własnej odzieży czy butów, o innych rzeczach nawet nie wspominając - zauważa jego przyjaciel. 

Robert Kisiel założył zbiórkę na platformie pomagam.pl na pokrycie kosztów przyszłej rehabilitacji, a w bliższej perspektywie "wyposażenie" pana Macieja w podstawowe środki, które po wyjściu ze szpitala pozwolą mu na w miarę normalne funkcjonowanie (jakiś tymczasowy dach nad głową, podstawowe sprzęty, odzież), bo te z zasiłku chorobowego w takiej sytuacji na niewiele starczą - przekazuje.

  Podobną zbiórkę prowadzi też Akademia Dobrych Pomysłów. Link TUTAJ.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama