Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan

Policjanci zaopiekowali się czwórką dzieci po kolizji drogowej

Podziel się
Oceń

Mielccy policjanci wykazali się troską o dzieci, które uczestniczyły w kolizji drogowej. Po zdarzeniu mundurowi otoczyli opieką czwórkę maluchów w wieku od 1,5 do 7 lat i przewieźli je do miejsca zamieszkania. Dzieci otrzymały także od policjantów misie ufundowane przez Rzecznika Praw Dziecka.
Policjanci zaopiekowali się czwórką dzieci po kolizji drogowej
Szczęście w nieszczęściu. Dzieci, jak widać, były zadowolone z misiów.

Źródło: KPP Mielec

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godziną 12, w Mielcu na ulicy Wojska Polskiego. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 40-letnia kobieta jadąca lexusem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z fordem, którym podróżował 38-latek. Mężczyzna w samochodzie przewoził czwórkę swoich dzieci: 1,5-roczną dziewczynkę, 3,5-letniego chłopca, 5-letnią dziewczynkę i 7-letniego chłopca. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważnych obrażeń.

Ze względu na trudne warunki pogodowe panujące w chwili zdarzenia, w szczególności intensywne opady śniegu i ujemną temperaturę, policjanci postanowili zabrać dzieci w bezpieczne miejsce. Mundurowi otoczyli je opieką i przewieźli je do ich miejsca zamieszkania.

Podczas transportu policjanci rozmawiali z dziećmi, aby uspokoić je i odwrócić ich uwagę od trudnych doświadczeń. Dzieci otrzymały także od policjantów misie, które zostały przekazane Policji przez Rzecznika Praw Dziecka. Maskotki pomagają odwrócić uwagę maluchów od trudnych doświadczeń oraz niejednokrotnie przypominają im, że są otoczeni ludźmi, którzy troszczą się o ich bezpieczeństwo.

Pluszaki, które wręczają policjanci, mają na swojej koszulce numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Telefon ten jest bezpłatny i czynny całodobowo. Mogą z niego korzystać dzieci, jak również ich rodzice i opiekunowie, gdzie otrzymają wsparcie psychologiczne i prawne.
fot. KPP Mielec

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama