Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Pijani na drogach Podkarpacia – plaga, która nie ustępuje

Podziel się
Oceń

Pomimo wielu apeli policji oraz surowych sankcji karnych, na naszych drogach nadal poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości. Miniony weekend na Podkarpaciu ponownie obfitował w niebezpieczne zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierowców.
Pijani na drogach Podkarpacia – plaga, która nie ustępuje

Źródło: pixabay

Pod koniec tamtego tygodnia funkcjonariusze z podkarpackich komend po raz kolejny zatrzymywali kierujących, którzy stwarzali niebezpieczeństwo na drogach.

Głód, który popycha do nieodpowiedzialności

W niedzielę (18 lutego) nad ranem pijana 28-latka z Mielca wsiadła za kierownicę swojego Citroena. Kobietą kierowała nieodparta chęć… jedzenia! Chcąc zaspokoić głód, 28-latka udała się samochodem do restauracji. Dzięki zgłoszeniu czujnego pracownika restauracji została zatrzymana. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

We wczesny niedzielny poranek, po godzinie 5, dyżurny mieleckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że pod jedną z restauracji na terenie miasta, citroenem podjechała dziwnie zachowująca się kobieta. Ze słów zgłaszającego wynikało, że może ona być pijana. Przypuszczenia potwierdziły się kiedy wysłani na miejsce mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się bowiem, że 28-latka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 

Tłumacząc się policji, mówiła, że była głodna i dlatego zdecydowała się pojechać do restauracji. Nie wzięła jednak pod uwagę ogromnego zagrożenia, jakie stwarzała dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadać przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Niestety, to nie jedyny przypadek kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu w regionie.

Podróż zakończona w rowie

W sobotę (17 lutego) po godzinie 22, łańcucka komenda otrzymała zgłoszenie o samochodzie w przydrożnym rowie w miejscowości Wysoka. Tutaj również ze zgłoszenia wynikało, że kierujący nim mężczyzna może być nietrzeźwy.

Kierowcą forda okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem marki Ford. Na szczęście całe zdarzenie zakończyło się tylko na uszkodzonym pojeździe, kierowca nie wymagał pomocy medycznej. 27-latek był natomiast pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grożą mu 3 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Więcej pijanych piratów drogowych

W piątkowy (16 lutego) wieczór 52-latek doprowadził do dwóch kolizji drogowych w Głogowie Małopolskim. Kierujący peugeotem najpierw zderzył się z seatem, a następnie wjechał w mitsubishi – na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu.

W sobotę rano na ul. Błonie w Dynowie zatrzymano 29-latka, który prowadził samochód marki Kia, mając 1,4 promila alkoholu we krwi.

Do zatrzymania następnego nietrzeźwego kierowcy  doszło w niedzielny wieczór w Jasionce. Policja zbadała stan trzeźwości 45-letniego kierowcy Skody. Mężczyzna prowadził z ponad promilem alkoholu w organizmie.

Wszyscy trzej kierowcy stracili już prawa jazdy. Tak jak wyżej wspomnianym kierowcom, im także grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Apel do rozsądku

Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak brawura pijanych kierowców mogła skończyć się tragicznie. Te zdarzenia to kolejny apel do wszystkich kierowców: NIGDY NIE SIADAJ ZA KIEROWNICĘ PO ALKOHOLU! Pamiętaj, że w ten sposób narażasz nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama