Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów-Jasionka na celowniku rosyjskich służb? Polska wzmacnia bezpieczeństwo lotniska

Podziel się
Oceń

Polska intensyfikuje działania mające na celu wzmocnienie bezpieczeństwa na lotnisku Rzeszów-Jasionka, które stało się strategicznym punktem w kontekście wojny na Ukrainie.
Rzeszów-Jasionka na celowniku rosyjskich służb? Polska wzmacnia bezpieczeństwo lotniska

Źródło: archiwum

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Tomasz Siemoniak, potwierdził w wywiadzie dla agencji Bloomberg, że po serii aresztowań osób podejrzanych o dywersję, Polska wzmacnia mechanizmy bezpieczeństwa w tej kluczowej lokalizacji. Lotnisko Rzeszów-Jasionka odgrywa pierwszoplanową rolę w transporcie wojskowym, obsługując aż 90 proc. uzbrojenia i ekwipunku wojskowego przeznaczonego dla Ukrainy.

Rosnące zagrożenie sabotażem

Bloomberg podkreśla, że obawy związane z rosyjskimi akcjami sabotażowymi są coraz bardziej uzasadnione. Rzeszów-Jasionka, będący nie tylko hubem transportowym, ale również punktem przesiadkowym dla zachodnich polityków udających się do Kijowa, znajduje się w centrum tych niepokojów. Seria aresztowań osób podejrzanych o udział w dywersji, w tym próby zamachu na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, uwydatnia wagę problemu.

Minister Siemoniak w wywiadzie dla Bloomberga zaznaczył, że Polska ma do czynienia z bezprecedensowym poziomem zagranicznej ingerencji.  

- Mamy do czynienia z obcym państwem, które przeprowadza wrogie i - używając żargonu wojskowego - kinetyczne operacje na polskim terytorium. Nie zdarzyło się to nigdy wcześniej -  powiedział Siemoniak.

Chociaż koordynator służb specjalnych nie podał szczegółów dotyczących metod wzmocnienia bezpieczeństwa na lotnisku Rzeszów-Jasionka, jest jasne, że działania te są niezbędne. Minister Siemoniak podkreślił, że Polska musi radzić sobie z bezprecedensowym poziomem zagranicznej ingerencji, co wymaga zwiększonej czujności i efektywności służb ochrony.

"Jednorazowi Agenci" GRU

Siemoniak ujawnił, że ostatnie akcje sabotażowe były organizowane przez rosyjski wywiad wojskowy GRU, a wykonywane przez tzw. "jednorazowych agentów". 

Są to osoby rekrutowane z grup chuligańskich lub przestępczych, gotowe do podjęcia się ryzykownych zadań za pieniądze. Minister podkreślił, że sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ rosyjskie służby działają teraz na obcym terytorium w sposób bardziej zamierzony, nie ograniczając się jedynie do działalności online, ale angażując ludzi gotowych do aktów przemocy i sabotażu.

W ubiegłym tygodniu premier Donald Tusk poinformował o zatrzymaniu 12 osób podejrzanych o próby sabotażu i dywersji w Polsce, w tym podpalenia i pobicia oraz próby podpalenia. Śledztwa prowadzone przez polskie służby wskazują na możliwe powiązania z rosyjskimi służbami, w tym w kontekście podpalenia centrum handlowego przy ul. Marywilskiej w Warszawie.

Kluczowa rola lotniska Rzeszów-Jasionka

Prokuratura Krajowa podała 18 kwietnia, że na terytorium Polski zatrzymano i postawiono zarzuty Pawłowi K., który zgłosił gotowość do działania dla wywiadu wojskowego Rosji. Zgromadzone przez niego informacje miały pomóc w ewentualnym zamachu na prezydenta Ukrainy. Do jego zadań należało zbieranie danych dotyczących zabezpieczenia lotniska Rzeszów-Jasionka, co miało kluczowe znaczenie dla planowania działań sabotażowych przez rosyjskie służby specjalne.

Obecna sytuacja wymaga od Polski wzmocnienia mechanizmów bezpieczeństwa i zwiększenia czujności wobec zagranicznych ingerencji. Lotnisko Rzeszów-Jasionka, jako strategiczny punkt transportowy dla Ukrainy, musi być szczególnie chronione przed wszelkimi próbami sabotażu i dywersji. Działania polskich służb bezpieczeństwa są niezbędne dla zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa w regionie, szczególnie w kontekście trwającego konfliktu na Ukrainie.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama