Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Szlifowanie diamentów OHP. 10. edycja konkursu „Absolwent Roku” za nami! [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Jubileuszowa, 10. edycja konkursu „Absolwent Roku OHP” wyłoniła grono najzdolniejszych wychowanków Ochotniczych Hufców Pracy z województwa podkarpackiego. Uroczysta gala finałowa odbyła się 2 lipca br. w Rzeszowie.
Szlifowanie diamentów OHP. 10. edycja konkursu „Absolwent Roku” za nami! [ZDJĘCIA]
Więcej zdjęć z gali konkursu „Absolwent Roku” OHP w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Konkurs „Absolwent Roku” to wyjątkowe przedsięwzięcie, które stawia na piedestał wybitne osiągnięcia młodych ludzi w różnych obszarach: edukacji, rozwoju zawodowym, działalności społecznej i wychowawczej. To nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale też motywacja do dalszego rozwoju i inspiracja dla innych uczestników OHP.

Diamenty OHP – recepta na sukces

Tomasz Nazar, Komendant 9-8 Hufca Pracy w Sanoku, dzieli się swoją receptą na szlifowanie talentów wychowanków OHP:

- Kluczowe jest dostrzeżenie potencjału drzemiącego w każdym młodym człowieku i stworzenie mu odpowiednich warunków do jego rozwijania. Zapewniamy naszym podopiecznym fachową opiekę, doradztwo i motywację, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i predyspozycji - mówi Nazar. - Oferujemy bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, kursów zawodowych i pozalekcyjnych, które pozwalają młodym ludziom odkrywać swoje pasje, rozwijać talenty i zdobywać nowe umiejętności - uzupełnia.

FOTORELACJA:

- Zachęcamy naszych wychowanków do aktywnego udziału w życiu lokalnej społeczności, wolontariatu i działalności w ramach hufcowych Rad Młodzieży. To buduje w nich poczucie odpowiedzialności, uczy współpracy i daje możliwość realizacji wartościowych projektów - wyjaśnia Tomasz Nazar.

Inspirujące laureatki

Tegoroczna edycja konkursu wyłoniła trzy laureatki, które zachwyciły komisję konkursową swoim zaangażowaniem, osiągnięciami i chęcią do działania.

  • Wiktoria Czebieniak (9-8 Hufiec Pracy w Sanoku): Oprócz nauki w Zespole Szkół Techniczno-Artystycznych w Lesku i zdobywania kwalifikacji w zawodzie fryzjer, Wiktoria aktywnie uczestniczyła w licznych konkursach i przedsięwzięciach kulturalno-oświatowych, angażując się również w działania na rzecz lokalnej społeczności.
  • Patrycja Kopeć (9-13 Hufiec Pracy w Przemyślu): Uczestniczka Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, Patrycja nie tylko doskonaliła swoje umiejętności fryzjerskie, ale też przewodniczyła hufcowej Radzie Młodzieży, mobilizując rówieśników do aktywności społecznej.
  • Karolina Krawczyk (9-15 Hufiec Pracy w Tarnobrzegu): Absolwentka Publicznej Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia w Tarnobrzegu, Karolina połączyła naukę zawodu fryzjera z rozwijaniem pasji do strażactwa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Skotnikach. Jako przewodnicząca hufcowej Rady Młodzieży była inicjatorką wielu projektów społecznych, promujących aktywność obywatelską i wolontariat.

Sukces Karoliny Krawczyk i pozostałych laureatek jest dowodem na to, że OHP to miejsce, gdzie każdy może odkryć swój potencjał i rozwinąć skrzydła. Jubileuszowa edycja Konkursu „Absolwent Roku” stała się inspiracją dla młodych ludzi, którzy chcą budować lepszą przyszłość dla siebie i swojego otoczenia.

Uroczystej gali finałowej Konkursu „Absolwent Roku” towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. Laureatki otrzymały dyplomy i nagrody z rąk Komendantów Jerzego Cyprysia i Piotra Wojnarowskiego. Nie zabrakło również wzruszających momentów, podziękowań i życzeń dalszych sukcesów.

Absolwentki Roku OHP – inspirujące historie 

Rozmowa z laureatkami konkursu i wychowawczynią z Hufca Pracy 9-15 w Tarnobrzegu.

Łukasz Kotulak, Halo Rzeszów: Jak to się stało, że zostałaś Absolwentką Roku OHP?

Wiktoria Czebieniak: Doszłam do tego przez różne konkursy za aktywność w Hufcu Pracy i dzięki wsparciu pani Justyny, mojej wychowawczyni.

Justyna Solon, wychowawczyni: Wiktoria od samego początku była bardzo zaangażowana w życie hufca. Brała udział w wielu konkursach, m.in. w ogólnopolskim konkursie historycznym, gdzie zajęła wysokie miejsce. Jest również uzdolnioną sportsmenką i z sukcesami reprezentuje OHP na zawodach.

Jak dowiedziałaś się o istnieniu OHP?

Wiktoria Czebieniak: Dowiedziałam się o OHP od siostry i od pani w szkole podstawowej, która przyszła z ofertą dla uczniów.

Justyna Solon: OHP oferuje młodzieży wiele możliwości rozwoju, m.in. wsparcie w nauce, pomoc w znalezieniu pracy, udział w kursach i szkoleniach, a także organizację różnych imprez i wycieczek. Staramy się, aby każdy uczestnik hufca mógł w pełni rozwinąć swój potencjał.

Powiedzcie, jak wygląda współpraca z OHP?

Wiktoria Czebieniak: Chodziłam do szkoły dwa dni w tygodniu, a trzy dni pracowałam jako młodociany pracownik. OHP pomagało mi w nauce i w przygotowaniu do konkursów. Brałam też udział w wielu ciekawych wycieczkach i imprezach.

Justyna Solon: Dostosowujemy czas i formy współpracy z młodzieżą do ich indywidualnych potrzeb. Staramy się, aby nauka i praca nie kolidowały z udziałem w zajęciach organizowanych przez OHP.

Co najbardziej podoba Ci się w OHP?

Karolina Krawczyk: W OHP mogłam rozwijać swoje pasje i talenty. Brałam udział w wielu konkursach, m.in. w ogólnopolskich zawodach sportowych OHP, gdzie zajęłam drugie miejsce. OHP pomogło mi również w zdobyciu kwalifikacji zawodowych w zawodzie fryzjerstwa.

Justyna Solon: Karolina to bardzo zdolna i pracowita dziewczyna. Jestem z niej bardzo dumna i wierzę, że osiągnie jeszcze wiele sukcesów w życiu.

Co chciałabyś powiedzieć młodym ludziom, którzy zastanawiają się nad dołączeniem do OHP?

Wiktoria Czebieniak: OHP to świetne miejsce dla młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie.

Karolina Krawczyk: Nie bójcie się wyzwań! OHP to szansa na lepszy start w dorosłe życie.

Z tej rozmowy można wywnioskować, że OHP to wartościowa instytucja, która może wiele zaoferować młodym ludziom. Dzięki wsparciu wychowawców i szerokiej ofercie zajęć uczestnicy OHP mogą rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności i przygotować się do dorosłego życia.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama