Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Podkarpaccy strażacy ochotnicy wzmocnią KSRG!

Podziel się
Oceń

To historyczny dzień dla podkarpackich strażaków ochotników! W Dzień Niepodległości 15 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego województwa zostało oficjalnie włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jest to ogromne wyróżnienie i dowód uznania dla zaangażowania i profesjonalizmu podkarpackich strażaków.
Podkarpaccy strażacy ochotnicy wzmocnią KSRG!

Autor: mł. bryg. Krzysztof Adamczyk/KP PSP Sanok

Dzięki temu wydarzeniu, jednostki OSP: Jankowice, Łysa Góra, Kolbuszowa Dolna, Kupno, Tylawa, Jaszczew, Grochowe I, Malinie II, Orły, Majdan Sieniawski, Siedliska, Górno, Trzeboś, Hermanowa i Konieczkowa będą mogły jeszcze skuteczniej działać na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców swoich gmin i powiatu. Będą dysponowały nowym sprzętem i wyposażeniem, a także będą mogły liczyć na dodatkowe wsparcie ze strony Państwowej Straży Pożarnej.

Co oznacza włączenie do KSRG?

Włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim nowe możliwości. Strażacy ochotnicy z tych jednostek będą mogli:

  • Brać udział w bardziej złożonych akcjach ratowniczych: Dzięki nowemu wyposażeniu i szkoleniom, strażacy będą mogli uczestniczyć w akcjach, które wcześniej przekraczały ich możliwości.
  • Szybciej reagować na zagrożenia: Dzięki lepszej organizacji i współpracy z innymi służbami ratowniczymi, strażacy będą mogli szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia i podjąć skuteczną interwencję.
  • Współdziałać z innymi jednostkami KSRG: Strażacy ochotnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń i współpracy z innymi jednostkami wchodzącymi w skład KSRG.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama