Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Kolejny Podkarpacki Bazarek już 24 maja przy Parku Papieskim

Podziel się
Oceń

Kolejny Podkarpacki Bazarek już 24 maja przy Parku Papieskim

Autor: Łukasz Kotulak / Halo Rzeszów

Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 maja 2025 roku, w godzinach 8:00-14:00 na parkingu przy Parku Papieskim od strony al. Armii Krajowej. To już 13. edycja tego popularnego wydarzenia, które regularnie przyciąga rzesze miłośników zdrowej, regionalnej żywności.

Co można znaleźć na Podkarpackim Bazarku?

Na bazarku pojawi się około 100 wystawców z regionu Podkarpacia. Odwiedzający będą mogli zakupić szeroki asortyment produktów, w tym:

  • Smaczne sery i nabiał, w tym tradycyjne oscypki
  • Regionalne chleby, bułki i inne wypieki
  • Wędliny od lokalnych producentów
  • Miody i wyroby pszczelarskie
  • Wina i nalewki
  • Świeże owoce i warzywa
  • Domowe ciasta i wyroby cukiernicze
  • Ekologiczne przetwory, dżemy i soki
  • Oleje tłoczone na zimno
  • Mąki, kasze i makarony
  • Oryginalne rękodzieło
  • Kwiaty i rośliny ozdobne

Wystawcy i producenci

Wśród wystawców znajdują się lokalni producenci specjalizujący się w różnych branżach. Na podstawie wcześniejszych edycji można wymienić takich producentów jak:

  • Producenci nabiału (np. Barć Stanisław, Wilk Amanda, Siry Michał)
  • Wędliniarze (np. Bojko Zbigniew, Ciak Mariusz, Osip Zygmunt)
  • Pszczelarze (np. Sęk Piotr, Golenia Grzegorz, Olszowy Marek)
  • Piekarze (np. Pieprzak Maria, Kuchta Monika, Wolanin Elżbieta)
  • Rzemieślnicy i twórcy rękodzieła (np. Sowińska Małgorzata, Łabudzki Piotr)

Organizacja wydarzenia

Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie jest wspólnym przedsięwzięciem Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Urzędu Miasta Rzeszowa. Wydarzenie odbywa się cyklicznie (mniej więcej raz na miesiąc) i jest częścią kalendarza imprez miasta Rzeszowa na 2025 rok. Wcześniejsze edycje bazarku w 2025 roku odbyły się 22 marca oraz 26 kwietnia.

Dlaczego warto odwiedzić?

Podkarpacki Bazarek to wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu zakupić produkty bezpośrednio od ich wytwórców. Oferowane artykuły są świeże, smaczne, często ekologiczne i zdrowsze od tych dostępnych w supermarketach. Wydarzenie wspiera lokalnych producentów i promuje tradycyjne metody wytwarzania żywności.

Jak podkreśla Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, przedsięwzięcie niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Jest to doskonała okazja, by poznać bogactwo podkarpackiej kuchni i rzemiosła oraz nawiązać bezpośredni kontakt z producentami.

Dla odwiedzających przygotowany jest parking, co ułatwia dostęp do wydarzenia. Wstęp na bazarek jest bezpłatny.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama