Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Brutalna kampania wyborcza na banery. Kradną, niszczą, zamalowują

Podziel się
Oceń

Walka o każdy głos wyborców przeszła w decydujący etap. Oprócz bezpośrednich spotkań z wyborcami, kandydaci do sejmu i senatu, rywalizują na banery. Nie wszyscy mogą liczyć, że ich reklama wyborcza zawiśnie na dłużej.
Brutalna kampania wyborcza na banery. Kradną, niszczą, zamalowują
Zniszczone banery to wyraz strachu przed przegranymi wyborami - zauważa Adam Dziedzic, lider Trzeciej Drogi w okręgu rzeszowskim, prezes podkarpackiego PSL.

Banery, które pojawiają się w przeróżnych okolicznościach, jak ogrodzenia, duże billboardy, części budynków, są nieodłączną częścią kampanii wyborczej. Bez znaczenia jest tutaj rodzaj wyborów, są one zawsze. Ich celem jest nie tylko przekazanie istotnej informacji o starcie danej osoby, ale często też przekazywanie wyborcom haseł i część programów wyborczych. 

Niestety nie wszyscy mogą liczyć na to, że ich banery, plakaty czy ogłoszenia zawisną dłużej, niż kilka-kilkanaście godzin. Choć do wyborów, zaplanowanych na 15 października br., jeszcze nieco ponad 3 tygodnie, to kandydaci ostro wzięli się za pracę w terenie. Niekiedy sami, niekiedy przy pomocy działaczy czy zwykłych wyborców, rozwieszają swoje banery. 

Ostra walka wyborcza opiera się też na negatywnym obrazie niszczenia materiałów innych kandydatów. I, choć nie ma stuprocentowej pewności, za część zniszczeń odpowiadają też sami wyborcy, z konkurencyjnych komitetów czy partii. 

Uszkodzony baner Adama Dziedzica - Trzecia Droga, na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego i Strażackiej w Rzeszowie. 

Strach przed przegranymi wyborami?

- To strach przed przegranymi wyborami powoduje, że pojawiają się nieracjonalne zachowania, jak chociażby niszczenie materiałów wyborczych na niespotykaną dotąd skalę - mówi nam Adam Dziedzic, lider podkarpackiego PSL i jedynka listy Trzeciej Drogi w okręgu rzeszowskim. To właśnie on sam doświadczył dużego zniszczenia materiałów wyborczych. Tak stało się m.in. na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego i Strażackiej. Banery Adam Dziedzica zostały przecięte. - Debatujmy, spierajmy się, rozmawiajmy, ale nie niszczmy cudzej własności, bo to do niczego nie prowadzi - zauważa, zauważając, że banery w niektórych miejscach są po prostu kradzione. - To przejaw strachu, słabości czy nawet małostkowość - uważa Dziedzic. 

"Ofiarą" chuligańskich wybryków stały się też banery kandydata Lewicy Józefa Fica. 

Banerów niszczyć nie wolno!

"Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny" mówi Kodeks Wykroczeń. Co prawda wykrycie sprawcy lub sprawców tego występku jest niekiedy niemożliwe, policja bada każdy sygnał.

- Na dzień 19 września, na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, odnotowano jeden incydent zniszczenia banera Pani Ewy Leniart z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość - przekazał w środę asp. Andrzej Stebnicki z rzeszowskiej policji. 

Sztab Trzeciej Drogi zapowiada, że ws. zniszczonych banerów Adama Dziedzica też zgłosi formalnie taką sytuację organom ścigania. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama