Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Poważny wypadek na drodze ekspresowej S19 pod Rzeszowem. Wielu rannych. Na szczęście to tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Przed godz. 12 w czwartek (28.09.) w rejonie węzła Rzeszów-Południe na drodze ekspresowej S19 doszło do poważnego wypadku. Na miejsce skierowano wiele jednostek straży pożarnych, pogotowie i policję.
Poważny wypadek na drodze ekspresowej S19 pod Rzeszowem. Wielu rannych. Na szczęście to tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA]

Źródło: fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

W związku ze źle oznakowanym zjazdem z drogi S-19 w kierunku łącznika z ul. Podkarpacką w Rzeszowie dochodzi do zderzenia autobusu z pojazdem osobowym. Wypadek ma miejsce na drodze ekspresowej S19, w okolicy węzła Rzeszów-Południe (na wysokości przejazdu alarmowego 478+657 km). Autobus leży na boku, osobówka znajduje się pod spodem. Sytuacja jest dramatyczna. W środku autobusu uwięzionych jest kilku pasażerów. Na nieszczęście na pasie obok dochodzi do kolejnego wypadku. 

ZDJĘCIA Z MIEJSCA AKCJI: 

Spokojnie to tylko ćwiczenia! Wielu z Was - co zrozumiałe - martwiło się i alarmowało nas o trwających czynnościach ratunkowych na drodze ekspresowej S19 w Racławówce (gm. Boguchwała). Czytelnicy pisali nas na [email protected] o dużej liczbie wozów strażackich, karetkach i policji.  

- Łączna liczba poszkodowanych sięga 26 osób, w tym osoby wymagające podjęcia natychmiastowej pomocy medycznej oraz uwięzione w pojazdach - opisuje ćwiczenia bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie do zdarzenia dysponuje zastępy PSP oraz OSP, w tym mobilną bazę sprzętu medycznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rzeszowie. Na miejsce przybyły też zespoły Państwowego ratownictwa Medycznego oraz policja. O zdarzeniu została powiadomiona służba drogowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Po przeprowadzonej segregacji poszkodowanych i nadaniu priorytetów ratowniczych zespoły ratownictwa medycznego przetransportowały poszkodowanych do wyznaczonych placówek medycznych w Rzeszowie - przekazał bryg. Betleja. - W działaniach ratunkowych zaangażowanych było ponad 60 strażaków 23 zastępy straży pożarnych - dodał. 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ RZESZÓW998:

Tajemnicza przesyłka w sortowni

Kolejnym elementem ćwiczeń strażaków był epizod nieznanej substancji chemicznej. Pracownik sortowni przesyłek zauważa, że z jednej z paczek wystają przewody i wysypuje się z niej biały proszek.

Natychmiast powiadamia kierownika zmiany, który zatrzymuje pracę całej sortowni i podejmuje decyzję o ewakuacji pracowników w miejsca wyznaczone. Powiadomione zostają służby ratownicze.

ZDJĘCIA Z MIEJSCA AKCJI:

ZOBACZ NASZE NAGRANIA Z ĆWICZEŃ:

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama