Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Poważny wypadek na drodze ekspresowej S19 pod Rzeszowem. Wielu rannych. Na szczęście to tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Przed godz. 12 w czwartek (28.09.) w rejonie węzła Rzeszów-Południe na drodze ekspresowej S19 doszło do poważnego wypadku. Na miejsce skierowano wiele jednostek straży pożarnych, pogotowie i policję.
Poważny wypadek na drodze ekspresowej S19 pod Rzeszowem. Wielu rannych. Na szczęście to tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA]

Źródło: fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

W związku ze źle oznakowanym zjazdem z drogi S-19 w kierunku łącznika z ul. Podkarpacką w Rzeszowie dochodzi do zderzenia autobusu z pojazdem osobowym. Wypadek ma miejsce na drodze ekspresowej S19, w okolicy węzła Rzeszów-Południe (na wysokości przejazdu alarmowego 478+657 km). Autobus leży na boku, osobówka znajduje się pod spodem. Sytuacja jest dramatyczna. W środku autobusu uwięzionych jest kilku pasażerów. Na nieszczęście na pasie obok dochodzi do kolejnego wypadku. 

ZDJĘCIA Z MIEJSCA AKCJI: 

Spokojnie to tylko ćwiczenia! Wielu z Was - co zrozumiałe - martwiło się i alarmowało nas o trwających czynnościach ratunkowych na drodze ekspresowej S19 w Racławówce (gm. Boguchwała). Czytelnicy pisali nas na [email protected] o dużej liczbie wozów strażackich, karetkach i policji.  

- Łączna liczba poszkodowanych sięga 26 osób, w tym osoby wymagające podjęcia natychmiastowej pomocy medycznej oraz uwięzione w pojazdach - opisuje ćwiczenia bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie do zdarzenia dysponuje zastępy PSP oraz OSP, w tym mobilną bazę sprzętu medycznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rzeszowie. Na miejsce przybyły też zespoły Państwowego ratownictwa Medycznego oraz policja. O zdarzeniu została powiadomiona służba drogowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Po przeprowadzonej segregacji poszkodowanych i nadaniu priorytetów ratowniczych zespoły ratownictwa medycznego przetransportowały poszkodowanych do wyznaczonych placówek medycznych w Rzeszowie - przekazał bryg. Betleja. - W działaniach ratunkowych zaangażowanych było ponad 60 strażaków 23 zastępy straży pożarnych - dodał. 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ RZESZÓW998:

Tajemnicza przesyłka w sortowni

Kolejnym elementem ćwiczeń strażaków był epizod nieznanej substancji chemicznej. Pracownik sortowni przesyłek zauważa, że z jednej z paczek wystają przewody i wysypuje się z niej biały proszek.

Natychmiast powiadamia kierownika zmiany, który zatrzymuje pracę całej sortowni i podejmuje decyzję o ewakuacji pracowników w miejsca wyznaczone. Powiadomione zostają służby ratownicze.

ZDJĘCIA Z MIEJSCA AKCJI:

ZOBACZ NASZE NAGRANIA Z ĆWICZEŃ:

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LoxleyTreść komentarza: Jak fakt historyczny może być kontrowersyjny ukazany w bardzo łagodnym wydaniu w porównaniu z ówczesna rzeczywistością? Było, świadkowie żyją. Do dziś przeżywają tamte wydarzenia. Mają traumę. Chcą pamiętać swoich bliskich, którzy nie zdążyli uciec. Nie o zemstę chodzi, a o pamięć. Gdyby chodziło o zemstę żaden Ukrainiec nie trafiłby pod polski dach.Data dodania komentarza: 16.06.2024, 08:39Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Nareszcie. Nie o zemstę tu chodzi a o pamięć. Cieszę się szczerze.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 18:55Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: lózakTreść komentarza: odcięli od koryta i płaczesz?Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:20Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Magdalena doktorTreść komentarza: Teraz się przekonać jak to jest niewidziec i nie mieć kontaktu z dzieckiem przez dłuższy okres. Decyzja sądu włoskiego miała przyznaną prawowitą opiekę. Sama sobie rzuciła kłody pod nogi. Jeśli nawet nie miała dobrych relacji z byłym mężem to nie powinna utrudniać kontaktów z córką.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:14Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: heheszkiTreść komentarza: I bardzo dobrze, raz na jakiś czas sprawiedliwośćData dodania komentarza: 14.06.2024, 07:11Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: rewTreść komentarza: w dalszym ciagu sytuacja dziecka jest tragiczna. teraz dla odmiany będzie pod opieka ojca, a mamusia? Dziecko potrzebuje obojga rodziców, sytuacja nie do pozazdroszczenia. Radziłbym Polkom zastanowić się 10 razy zanim pojadą żenić się za granicę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 23:02Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!
Reklama
Reklama
Reklama