Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Krwawy atak niedźwiedzia. Jaki jest stan poszkodowanego mężczyzny? [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

56-letni mężczyzna został poważnie ranny w wyniku ataku niedźwiedzia w Bieszczadach. Ze wstępnych informacji wynika, że poszkodowany podczas spaceru w lesie, przypadkowo natrafił na niedźwiedzią gwarę.
Krwawy atak niedźwiedzia. Jaki jest stan poszkodowanego mężczyzny? [ZDJĘCIA]
Akcja ratowników GOPR, pogotowia, LPR i straży pożarnej trwała ponad 3 godz.

Źródło: GOPR Bieszczady/Facebook

W niedzielę wieczorem w okolicach Hulskiego w powiecie bieszczadzkim doszło do ataku niedźwiedzia na człowieka. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. O tym pisaliśmy TUTAJ.

- Według wstępnych ustaleń, 56-letni mieszkaniec gminy Lutowiska wybrał się z kolegą na spacer do lasu. W okolicach miejscowości Hulskie najprawdopodobniej znalazł się zbyt blisko gawry niedźwiedzia, który go zaatakował - przekazała w poniedziałek policja z Ustrzyk Dolnych.

- O godzinie 16:45 zostaliśmy zadysponowani w rejon dawnej wsi Hulskie obok Zatwarnicy do pomocy mężczyźnie zaatakowanemu przez niedźwiedzia. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy już OSP Zatwarnica oraz GOPR, którzy jako pierwsi dotarli do poszkodowanego. Nasze działania polegały na pomocy przy transporcie poszkodowanego do ZRM oraz współpracy z LPR przy zabezpieczeniu lądowiska w warunkach nocnych. W działaniach brało udział sześciu naszych ratowników. Z racji na warunki terenowe w akcji korzystaliśmy z quada - napisali w mediach społecznościowych strażacy z OSP Lutowiska. 

Akcja ratunkowa, ze względu na warunki pogodowe, trwała ponad trzy godziny. Samą godzinę, jak informuje GOPR Bieszczady, zajęło dojście ratowników w miejsce, gdzie znajdował się poszkodowany 56-latek.  

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI RATUNKOWEJ:

- Niemal godzinę po zgłoszeniu wypadku ratownicy docierają do przytomnego poszkodowanego, który okazuje się mieć liczne rany kłute i szarpane. Ratownicy GOPR oraz z karetki pogotowia wdrażają stosowne procedury medyczne (tamowanie krwotoków, farmakologia przeciwbólowa). Po zaopatrzeniu znoszą poszkodowanego w noszach typu skąd do karetki, a ta zawozi mężczyznę do Zatwarnicy, gdzie oczekuje na niego śmigłowiec LPR - relacjonuje bieszczadzkie GOPR. 

Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Krośnie. Jak przekazali lekarze, stan mężczyzny został ustabilizowany. - Mężczyzna został zaopatrzony chirurgicznie. To głównie rany szarpane i pogryzienia twarzoczaszki. Najwięcej z nich dot. przedramienia, pleców i twarzy - przekazała Aneta Zwarnik, lekarka dyżurna.

Niedźwiedzie w Bieszczadach przygotowują się do zimowego snu, są rozdrażnione i niebezpieczne. - Odwiedzając bieszczadzkie szlaki uszanujcie prawa przyrody co zminimalizuje prawdopodobieństwo kontaktu z nimi - apelują bieszczadzcy medycy. 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama