Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

41-latka zniszczyła znak graniczny, by wyrazić emocje po rozstaniu z partnerem

Podziel się
Oceń

41-letnia turystka ze Śląska w zuchwały sposób wyraziła swoje uczucia po rozstaniu z partnerem. Kobieta została ujęta przez strażników granicznych ze Stuposian za zdewastowanie znaku granicznego.
41-latka zniszczyła znak graniczny, by wyrazić emocje po rozstaniu z partnerem
Zdewastowany znak graniczny.

Źródło: BiOSG

Do zdarzenia doszło 29 stycznia w Bieszczadach w miejscowości Tarnawa. Grupa turystów, która wcześniej zwiedzała pobliskie torfowisko, została zauważona w pobliżu granicy państwa. Jedna z turystek podchodząc do znaku granicznego, dokonała jego dewastacji, wykonując na nim kolorowy, wulgarny napis.

 - W trakcie interwencji turystka tłumaczyła, że nie wiedziała, że niszczenie znaku granicznego to przestępstwo. Tłumaczyła mundurowym, że dewastując znak, chciała wyrazić swoje emocje, bo właśnie rozstała się z partnerem - powiedział rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, kpt. Piotr Zakielarz.

41-letnia kobieta przyznała się do popełnionego przestępstwa. Sprawa finalnie trafi do sądu.

 - Zgodnie z kodeksem karnym niszczenie znaków granicznych zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - przypomniał rzecznik Straży Granicznej.

Emocje nie usprawiedliwiają dewastacji

Oczywiście, każdy z nas w trudnych chwilach może przeżywać emocje, które są trudne do opanowania. Jednak to w żadnym wypadku nie usprawiedliwia dewastacji mienia. Znak graniczny jest symbolem państwa i jego granic. Jego niszczenie jest nie tylko przestępstwem, ale także wyrazem braku szacunku dla państwa i jego instytucji.


Napisz komentarz
Komentarze
Magda 31.01.2024 03:04
Ile jej grozi? DO 2 lat więzienia? parodia, DO 2 lat bo jest kobietą? a mężczyźnie by groziło DO 25 lat więzienia?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama