Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Pikuła domaga się przeprosin od Fijołka. Będzie kolejny pozew?

Podziel się
Oceń

Wciąż nie milkną jeszcze echa pozwu Razem dla Rzeszowa przeciwko Konradowi Fijołkowi i Tomaszowi Kamińskiemu z Rozwoju Rzeszowa, a już od Prezydenta Rzeszowa przeprosin i sprostowania domaga się kolejny komitet. Tym razem chodzi o kandydatkę na prezydenta miasta z ramienia Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, Karolinę Pikułę.
Pikuła domaga się przeprosin od Fijołka. Będzie kolejny pozew?
Karolina Pikuła

Autor: Krystian Propola / Halo Rzeszów

Finał w sądzie

Przypomnijmy, że we wtorek, 26 marca, Konrad Fijołek oraz przedstawiciele Rozwój Rzeszowa ostro skrytykowali innego kandydata na prezydenta, Jacka Strojnego, a także pozostałych kandydatów Razem dla Rzeszowa, oskarżając ich o bycie "ukrytą opcją PiS". Lider prezydenckiego klubu, a jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Miasta, Tomasz Kamiński, na poparcie tych słów, wymienił nazwiska kilku członków, którzy mieli rzekomo w przeszłości startować z samorządowych list partii Jarosława Kaczyńskiego.

Działacze ruchu Strojnego zareagowali bardzo szybko, kierując wobec Fijołka oraz Kamińskiego pozwy w trybie wyborczym. Co prawda, Sąd Okręgowy w Rzeszowie oddalił część zarzutów komitetu wobec słów samorządowców, jednakże nakazał on Tomaszowi Kamińskiemu publiczne sprostowanie informacji o rzekomym kandydowaniu z list PiS działaczy Razem dla Rzeszowa, która to została uznana za nieprawdziwą.

Zobacz też:

"Koledzy Konfederacji z Rosji"

Jak się jednak okazuje, to może nie być ostatni pozew złożony w trybie wyborczym podczas tej kampanii. Tym razem bowiem publicznego sprostowania oraz przeprosin, bezpośrednio od prezydenta Fijołka, domaga się Karolina Pikuła, która ubiega się o fotel prezydencki z ramienia komitetu Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców.

Chodzi dokładniej o słowa, jakie padły w trakcie debaty prezydenckiej, która odbyła się w ubiegłą środę w murach Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Kandydaci poruszali wówczas m.in. kwestię bezpieczeństwa regionu oraz Rzeszowa.

W pewnym momencie Pikuła zadała Fijołkowi pytanie dotyczące liczby schronów w mieście oraz zabezpieczeń poczynionych przez miejskich włodarzy na wypadek konfliktu zbrojnego.

-Pytam, Panie Prezydencie, w imieniu wszystkich mieszkańców: co Pan zrobił dla bezpieczeństwa naszego regionu? Gdzie są schrony? Czy jakieś są? I jak jesteśmy zabezpieczeni na wypadek jakiejś wojny? - zapytała jedna z liderek Konfederacji w regionie.

Prezydent stwierdził wówczas, że kompetencje dotyczące obrony cywilnej przez ostatnie lata były domeną rządu tworzonego przez PiS, zaś on sam miał zwrócić się do zarządców budynków z prośbą o sprawdzenie stanu schronów na terenie Rzeszowa. Później jednak miał zwrócić się do Pikuły następującymi słowami:

-Dla bezpieczeństwa zrobiłem znacznie więcej, Pani Karolino, chociażby dla cyberbezpieczeństwa w naszym kraju, bo wiecie, że koledzy Konfederacji z Rosji ciągle nas atakują - powiedział ironicznie Fijołek.

Przeprosiny lub pozew

Wypowiedź Prezydenta przyjęta została z oburzeniem przez obóz Karoliny Pikuły. Zdaniem działaczy Konfederacji oraz samej kandydatki, słowa te wprowadzają wyborców w błąd i sugerują im, że Konfederaci utrzymują związki z Federacją Rosyjską. Dlatego też domagają się oni od Fijołka sprostowania i przeprosin, o czym wspomniała w swoim wpisie na Facebooku sama kandydatka.

-Oprócz prywatnej  korespondencji do Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa przedstawiam także publicznie wezwanie do PILNEGO i PUBLICZNEGO SPROSTOWANIA i PRZEPROSIN w związku z nieprawdziwym stwierdzeniem, które wypowiedział Prezydent Konrad Fijolek w dniu wczorajszym podczas debaty na WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa - napisała Pikuła. 

Kandydatka na prezydenta Rzeszowa dodała też, że jeśli sprostowanie nie ukaże się na oficjalnym, facebookowym profilu Konrada Fijołka do czwartkowego wieczoru, a także w piątkowym wydaniu "Nowin" oraz w ich wersji internetowej, sprawa trafi w trybie wyborczym do rozpatrzenia przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama