Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"

Podziel się
Oceń

Gdzie jest Daniel Obajtek, lider podkarpackiej listy PiS do Parlamentu Europejskiego? Politycy Trzeciej Drogi szukają byłego prezesa Orlenu.
Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"

Źródło: mat. PSL

Kampania wyborcza na Podkarpaciu nabiera tempa, a kandydaci intensyfikują swoje działania, by zdobyć poparcie mieszkańców. "Najciekawszą" kampanię wyborczą prowadzi Daniel Obajtek - lider podkarpackiej listy PiS do europarlamentu. Dlaczego? 

W gorącym okresie przedwyborczym na Podkarpaciu, Elżbieta Burkiewicz, kandydatka Polski 2050, wezwała Daniela Obajtka, lidera listy PiS, do publicznego ujawnienia daty i godziny jednego z najbliższych spotkań z wyborcami. 

Burkiewicz pragnie stanąć do debaty z Obajtkiem lub przynajmniej porozmawiać z nim o jego planach wobec regionu. W jej opinii, były prezes Orlenu prowadzi swoją kampanię tak, jakby ukrywał się przed mieszkańcami.

Kandydaci w terenie, Obajtek w ukryciu?

Elżbieta Burkiewicz nie jest jedyną kandydatką aktywnie uczestniczącą w spotkaniach z wyborcami. Dużą aktywnością wykazują się także kandydaci Koalicji Obywatelskiej, a nawet Konfederacji. Wszystkie te spotkania to okazje dla mieszkańców Podkarpacia, by bezpośrednio porozmawiać z kandydatami, pochwalić ich pomysły lub skrytykować dotychczasowe działania. 

Na tym tle szczególnie wyróżnia się Daniel Obajtek, który, mimo że jest „jedynką” na liście PiS, dotychczas nie podał informacji o żadnym nadchodzącym spotkaniu otwartym z wyborcami. Jedyną formą komunikacji są posty na Facebooku, informujące o wydarzeniach, które już się odbyły, bez podawania szczegółów dotyczących czasu i miejsca przyszłych spotkań.

Był i znikł

20 maja na Facebooku Obajtka pojawiły się zdjęcia z targowiska w Mielcu, gdzie kandydat kupował jabłka i jajka oraz pozował do zdjęć z kilkoma osobami. Kiedy dokładnie to było? To zagadka. Elżbieta Burkiewicz, związana z Mielcem, zauważyła, że w poniedziałek targowisko było praktycznie puste, co tylko pogłębia wątpliwości co do przejrzystości kampanii Obajtka.

Elżbieta Burkiewicz określiła Obajtka mianem „spadochroniarza”, sugerując, że jego kampania jest powierzchowna i oderwana od realnych potrzeb mieszkańców Podkarpacia. Zarzuca mu, że unika bezpośrednich spotkań z wyborcami, co może budzić pytania o jego zaangażowanie w sprawy regionu.

Adam Dziedzic do Obajtka: Spotkajmy się w sobotę na Orlenie w Trzcianie

Sprawę „dziwnej" kampanii wyborczej Obajtka zauważył też podkarpacki poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Dziedzic. Podczas czwartkowej wypowiedzi w Sejmie, zaprosił byłego prezesa Orlenu na spotkanie z mieszkańcami Podkarpacia. Te zapowiedział na sobotę o godzinie 9 na stacji paliw Orlen w Trzcianie. 

- Mieszkańcy mówią, że Daniel Obajtek jest jak meteoryt. Zanim się spostrzegł, już go nie ma i tylko nieliczni mogą zobaczyć jego oblicze. W ostatnim czasie odwiedził nawet pustą halę targową w Mielcu, gdzie ciepło uśmiechał się do swoich współpracowników - mówił Dziedzic.

Mało tego. Poseł PSL zasugerował, że być może Daniel Obajtek unika publicznych debat, obawiając się policji. - Być może na tym spotkaniu zjawią się również panowie z policji i wręczą panu wezwanie na komisję w sprawie afery wizowej. Tak oto uda się za jednym razem rozwiązać obie kwestie. Przyjemne z pożytecznym - wskazywał lider ludowców na Podkarpaciu. Daniel Obajtek został wezwany przed komisję ds. afery wizowej na 28 maja. Przewodniczący komisji Michał Szczerba przekazał, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości na europosła nie odebrał wezwania. W tej sytuacji Szczerba zwróci się do prokuratora generalnego o doręczenie wezwania przez policję. 

Czy Daniel Obajtek zdecyduje się odpowiedzieć na wyzwania Dziedzica i Burkiewicz, aby zorganizować publiczne spotkanie, na którym będzie mógł przedstawić swoje plany i odpowiedzieć na pytania mieszkańców? Wydaje się, że na razie pozostaje zagadką, jaką strategię obierze kandydat PiS na ostatniej prostej kampanii wyborczej.


Napisz komentarz
Komentarze
jacek 26.05.2024 20:21
Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.

RZESZOWIAK 23.05.2024 19:15
Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.

wyborca 24.05.2024 16:45
ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazał

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama