Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Lotnisko Rzeszów-Jasionka inwestuje w przyszłość dzięki funduszom UE

Podziel się
Oceń

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów rozpoczyna nowy etap rozwoju, dzięki pozyskaniu ponad 31 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej. Środki te zostaną przeznaczone na realizację trzech kluczowych projektów inwestycyjnych, które mają znacząco poprawić zarówno komfort pasażerów, jak i bezpieczeństwo operacji lotniczych.
Lotnisko Rzeszów-Jasionka inwestuje w przyszłość dzięki funduszom UE

Autor: Tadeusz Późniak/materiały prasowe

Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, podkreśla, że inwestycje te są niezwykle istotne dla regionu: "Zadania zaplanowane przez władze lotniska podniosą standard obsługi zarówno w zakresie ruchu pasażerskiego, jak i towarowego, a także zwiększą poziom ochrony przeciwpożarowej naszego portu, który obecnie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa w tej części świata."

Największa część środków, bo aż 30,8 miliona złotych, zostanie przeznaczona na budowę nowego wjazdu na teren zastrzeżony lotniska. Dzięki temu rozwiązaniu ruch towarowy i osobowy zostanie całkowicie rozdzielony, co usprawni funkcjonowanie portu i skróci czas oczekiwania pasażerów.

Kolejne ważne przedsięwzięcie to modernizacja centralnego punktu kontroli bezpieczeństwa. Inwestycja ta, warta blisko 11 milionów złotych, pozwoli na zakup nowoczesnych skanerów, które przyspieszą proces odprawy pasażerów i zwiększą poziom bezpieczeństwa.

Trzecim elementem inwestycji jest zakup dwóch nowoczesnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Nowe wozy pozwolą na jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenie przeciwpożarowe lotniska.

Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska Rzeszów-Jasionka, wyraża przekonanie, że realizacja tych projektów pozwoli dostosować infrastrukturę lotniska do najwyższych światowych standardów: "Na najbliższe lata zaplanowaliśmy szereg projektów inwestycyjnych, które pozwolą dostosować infrastrukturę, technologie i standardy bezpieczeństwa naszego lotniska do najwyższych światowych wymogów. Liczymy na to, że przy wsparciu środków europejskich nasze ambitne zamierzenia zostaną w pełni zrealizowane."

Inwestycje realizowane w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka mają nie tylko znaczenie lokalne, ale również przyczyniają się do rozwoju całego regionu Podkarpacia. Dzięki modernizacji infrastruktury lotnisko stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla przewoźników i pasażerów, co przełoży się na wzrost liczby połączeń lotniczych i rozwój turystyki.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: A kogo mam zabrać, proszę konkretnie wskazać kogo zatrudniłem po znajomości. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Jola Treść komentarza: Był najlepszym burmistrzem. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 19:17 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama