Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Lotnisko Rzeszów-Jasionka inwestuje w przyszłość dzięki funduszom UE

Podziel się
Oceń

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów rozpoczyna nowy etap rozwoju, dzięki pozyskaniu ponad 31 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej. Środki te zostaną przeznaczone na realizację trzech kluczowych projektów inwestycyjnych, które mają znacząco poprawić zarówno komfort pasażerów, jak i bezpieczeństwo operacji lotniczych.
Lotnisko Rzeszów-Jasionka inwestuje w przyszłość dzięki funduszom UE

Autor: Tadeusz Późniak/materiały prasowe

Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, podkreśla, że inwestycje te są niezwykle istotne dla regionu: "Zadania zaplanowane przez władze lotniska podniosą standard obsługi zarówno w zakresie ruchu pasażerskiego, jak i towarowego, a także zwiększą poziom ochrony przeciwpożarowej naszego portu, który obecnie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa w tej części świata."

Największa część środków, bo aż 30,8 miliona złotych, zostanie przeznaczona na budowę nowego wjazdu na teren zastrzeżony lotniska. Dzięki temu rozwiązaniu ruch towarowy i osobowy zostanie całkowicie rozdzielony, co usprawni funkcjonowanie portu i skróci czas oczekiwania pasażerów.

Kolejne ważne przedsięwzięcie to modernizacja centralnego punktu kontroli bezpieczeństwa. Inwestycja ta, warta blisko 11 milionów złotych, pozwoli na zakup nowoczesnych skanerów, które przyspieszą proces odprawy pasażerów i zwiększą poziom bezpieczeństwa.

Trzecim elementem inwestycji jest zakup dwóch nowoczesnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Nowe wozy pozwolą na jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenie przeciwpożarowe lotniska.

Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska Rzeszów-Jasionka, wyraża przekonanie, że realizacja tych projektów pozwoli dostosować infrastrukturę lotniska do najwyższych światowych standardów: "Na najbliższe lata zaplanowaliśmy szereg projektów inwestycyjnych, które pozwolą dostosować infrastrukturę, technologie i standardy bezpieczeństwa naszego lotniska do najwyższych światowych wymogów. Liczymy na to, że przy wsparciu środków europejskich nasze ambitne zamierzenia zostaną w pełni zrealizowane."

Inwestycje realizowane w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka mają nie tylko znaczenie lokalne, ale również przyczyniają się do rozwoju całego regionu Podkarpacia. Dzięki modernizacji infrastruktury lotnisko stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla przewoźników i pasażerów, co przełoży się na wzrost liczby połączeń lotniczych i rozwój turystyki.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama