Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Rzeszów. Szukał pracy w Internecie. Stracił 187 tys. zł!

Podziel się
Oceń

Rzeszowscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi w Internecie. Niestety, o ich metodach działania przekonał się na własnej skórze mieszkaniec Rzeszowa. 28-latek szukał pracy i umieścił ogłoszenie w sieci, na które odpowiedzieli przestępcy. Wykorzystując fałszywe oprogramowanie, włamali się na jego urządzenie i ukradli mu sporą sumę pieniędzy.
Rzeszów. Szukał pracy w Internecie. Stracił 187 tys. zł!

Źródło: KMP Rzeszów

W ubiegłym tygodniu do rzeszowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak ustalili funkcjonariusze, 28-letni mieszkaniec Rzeszowa umieścił w Internecie ogłoszenie o poszukiwaniu pracy. Jakiś czas później skontaktowała się z nim nieznana osoba za pomocą popularnego komunikatora. Osobą tą była osoba rzekomo zainteresowana jego ofertą, która zaprosiła go na rozmowę kwalifikacyjną.

28-latek otrzymał link do strony internetowej, na której miała odbyć się rozmowa kwalifikacyjna w formie wideorozmowy. Pokrzywdzony zalogował się na wskazanej stronie, a następnie osoba, z którą wcześniej korespondował, podała mu specjalny kod. Kod ten umożliwiał pobranie pliku instalacyjnego aplikacji, która miała służyć do przeprowadzenia wideokonferencji. Mężczyzna zainstalował oprogramowanie, jednak po niedługim czasie okazało się, że instalacja się nie powiodła. Nieznajomy, z którym był w kontakcie, poprosił go o cierpliwość i ponowną próbę instalacji.

Pokrzywdzony, nabrawszy podejrzeń, że coś jest nie tak, postanowił odinstalować oprogramowanie. Niestety, szybko okazało się, że z jego portfela kryptowalut zniknęły pieniądze. W sumie stracił ponad 187 tysięcy złotych.

Ta historia pokazuje, jak ważne jest zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami w Internecie. Należy zwracać szczególną uwagę na linki, które otrzymujemy, a także na pliki, które pobieramy. Nie należy instalować oprogramowania z nieznanych źródeł, a w przypadku wątpliwości, warto skonsultować się z ekspertem.

Rzeszowscy policjanci apelują do internautów o rozwagę i ostrożność. Jeśli padliście ofiarą oszustwa, należy niezwłocznie zgłosić to na policję.

Pamiętajmy, że oszuści internetowi są coraz bardziej wyrafinowani i wykorzystują różne metody, aby wyłudzić pieniądze od swoich ofiar. Bądźmy czujni i nie dajmy się im nabrać!


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama