Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Tajemnicza Solina – pierwsze miejsce w Polsce, które poznasz w rzeczywistości i ocalisz w świecie wirtualnym!

Podziel się
Oceń

Tajemnicza Solina jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie! Zamieszkujące ją dobre stworzenia – Czady, są przerażone, bo z otchłani pod Górą Jawor chce wydostać się Bies. Ale spokojnie, możecie ocalić ten niepowtarzalny świat. Na popularnej platformie gamingowej Roblox stawisz czoła bestii w grze “Tajemnicza Solina: Cień Biesa”, której akcja dzieje się w prawdziwej lokalizacji w Polsce. Od początku wakacji park Tajemnicza Solina dostępny jest dla zwiedzających, dlatego bieszczadzkie legendy odkryjesz również w realnym świecie.
Tajemnicza Solina – pierwsze miejsce w Polsce, które poznasz w rzeczywistości i ocalisz w świecie wirtualnym!

Źródło: mat. PKL

Park rozrywki Tajemnicza Solina to jedna z największych atrakcji regionu, którą możemy odwiedzać przez cały sezon letni. Tym razem jednak Grupa PKL szykuje dla najmłodszych wakacyjną niespodziankę! Magiczna przestrzeń parku nie zna granic i zostaje przeniesiona wprost do świata wirtualnego. Swoich sił możemy spróbować na popularnej platformie gamingowej Roblox w grze “Tajemnicza Solina: Cień Biesa”, której akcja dzieje się w prawdziwej lokalizacji w kraju.  Po raz pierwszy w Polsce turystyczna atrakcja została w całości przeniesiona do gry na popularnej platformie Roblox.

- W PKL lubimy zaskakiwać i kreować ofertę tak, by trafiać w gusta wszystkich odbiorców. Tym razem mamy atrakcję, z której jak podejrzewamy, szczególnie skorzysta młodsze pokolenie. Park rozrywki Tajemnicza Solina staje się pierwszym miejscem w Polsce, które zostaje w całości odwzorowane i przeniesione do gry. Najwyższą wartością przy tworzeniu tej gry było wierne odwzorowanie tego, co faktycznie w rzeczywistości możemy zobaczyć w parku w ośrodku Grupy PKL w Solinie. Oczywiście jest to tylko namiastka tego, co możemy doświadczyć, będąc na miejscu, dlatego zachęcamy, by nie tylko wirtualnie poznać świat Biesów i Czadów, ale również doświadczyć tych wszystkich emocji w rzeczywistości – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

PKL Solina – niezwykłe miejsce pełne atrakcji

PKL Solina to ósmy i najnowszy ośrodek turystyczny należący do Grupy PKL. Atrakcja w Bieszczadach udostępniona została w 2022 roku i już chwilę po otwarciu zyskała miano najciekawszej w regionie i jednej z największych w skali kraju.

W ośrodku Grupy PKL możemy poznawać Bieszczady z zupełnie nowej perspektywy. Niezwykłe krajobrazy na zielone wzgórza, jeziora czy zaporę podziwiamy tutaj z wysokości wagonika kolei gondolowej. Ale podróż koleją widokową to tylko jedna z wielu niespodzianek znajdujących się na terenie solińskiego ośrodka. Do dyspozycji turystów jest również Preshow z wystawą multimedialną, dzięki której dowiadujemy się wielu ciekawostek związanych z Bieszczadami, tutejszą przyrodą, solińską zaporą oraz samą koleją widokową PKL. Na terenie ośrodka znajdują się obiekty gastronomiczne Karczma Jawor oraz Kawiarnia na Wieży, a w sezonie letnim również Bistro Czadowe Gary. To w nich możemy zasmakować tradycyjnych dań, podanych w nowoczesny i wysublimowany sposób. 

mat. PKL

Ze stacji początkowej – Plasza, turyści docierają na Górę Jawor wprost na Wieżę Widokową, skąd z tarasu widokowego możemy zachwycać się bieszczadzkimi wzgórzami oraz jeszcze bardziej poczuć siłę płynącą z natury.

Ale Bieszczady to nie tylko piękne krajobrazy, to również szereg ciekawych legend wartych poznania. W ośrodku Grupy PKL sekrety tego regionu możemy odkrywać w parku rozrywki Tajemnicza Solina. To tutaj dowiadujemy się o Biesach i spotykamy postacie Czadów oraz poznajemy historię związaną z pochodzeniem nazwy Bieszczady.

W parku rozrywki na najmłodszych czekają: Osada Olbrzymów, Labirynt Biesa, Tajemnicza Studnia, Zatopione Skarby Olbrzymów, a także Rusałkowy Ruczaj oraz Wąwóz Biesa. Ale atrakcja to również niepowtarzalne spotkania z wieloma postaciami oraz moc interaktywnych przeżyć, animacji oraz zabaw dla całej rodziny.

Tajemnicza Solina – realne miejsce w wirtualnym świecie

Z roku na rok park Tajemnicza Solina wzbogacany jest o nowej atrakcje i daje jeszcze więcej możliwości spędzenia całego dnia aktywnie i bardzo intersująco na świeżym powietrzu. W tym sezonie letnim magiczna przestrzeń Tajemniczej Soliny nie zna granic i zostaje przeniesiona wprost do świata wirtualnego.

W grze “Tajemnicza Solina: Cień Biesa” najmłodsi mogą eksplorować zagadkowy park, a także nieść pomoc postaciom, które na co dzień spotykamy w realnym świecie w Solinie – przyjaznym dla ludzi Czadom i pomocnym Rusałkom.

Gracze muszą pokonać mitycznego Biesa i zastępy jego pomocników oraz ocalić magiczny park Tajemniczej Soliny przed powrotem niebezpiecznej bestii, uwięzionej w dawnych kopalniach pod Górą Jawor. Jednak aby się tak stało śmiałkowie muszą odwiedzić znane z parku lokalizacje: obozowisko Strażników Biesów, Tajemniczą Studnię czy Zatopione Skarby Olbrzymów i przejść w nich rozmaite misje.

Szczęśliwcy, którzy pokonają w grze Biesa, otrzymają wyjątkową nagrodę niespodziankę. Wystarczy, że po ukończeniu misji skopiują grafikę, która ukaże się na ekranie, odwiedzą park Tajemnicza Solina w Bieszczadach i screen zakończenia gry okażą w kasach.

W trakcie przygód gracze – poprzez eksplorację i walkę z przeciwnikami zagrażającymi dobrym, bieszczadzkim istotom – będą mogli poznać atrakcje faktycznego parku Tajemnicza Solina. Oczywiście wszystkie postacie oraz miejsca znajdujące się w grze są odzwierciedleniem realnych atrakcji parku Tajemnicza Solina, który znajduje się na terenie ośrodka turystycznego Grupy PKL w Solinie. 

Fabuła gry oparta jest o bieszczadzkie historie i podania zebrane na stronie www.tajemniczasolina.pl, gdzie również dostępny jest link prowadzący bezpośrednio do gry na platformie gamingowej. Znajdziecie go tutaj: Tajemnicza Solina: Cień Biesa 


Coraz częściej świat wirtualny przenika się z rzeczywistością. Istnieją animacje oraz gry, które pokazują historyczne wydarzenia czy realnie istniejące miejsca, tyle tylko, że z fikcyjną fabułą. Bywają również i takie, które odzwierciedlają prawdziwe obiekty, ale stanowią one zaledwie fragment wirtualnego świata. Tym razem jednak pora na grę, której akcja w całości dzieje się w prawdziwej lokalizacji w Polsce – na terenie parku rozrywki Tajemnicza Solina. Jeśli chciałbyś zobaczyć go na własne oczy, spotkać Czady oraz Rusałki, przeżyć niezapomnianą przygodę osobiście czy odkryć bieszczadzkie tajemnice – wizyta w parku rozrywki i ośrodku Grupy PKL w Solinie jest zdecydowanie idealną wakacyjną propozycją.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama