Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

"Ostatni symbol" stadionu Resovii usunięty z placu budowy

Podziel się
Oceń

Od 7 stycznia tego roku trwa rozbiórka stadionu Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22. Licząca ponad 70 lat historyczna arena ustępuje miejsca nowoczesnemu obiektowi – Podkarpackiemu Centrum Lekkiej Atletyki.
"Ostatni symbol" stadionu Resovii usunięty z placu budowy

Autor: Stowarzyszenie CWKS Resovia

Choć kibice Resovii od lat czekali na budowę nowego stadionu, jego rozbiórka wiąże się również z wieloma emocjami i sentymentalnymi wspomnieniami.

Zobacz też:

Wspomnienia

Już wcześniej usunięto trybunę "Pasów", a także herb Resovii z budynku klubowego. W czwartek, 6 lutego, Stowarzyszenie CWKS Resovia oraz władze klubowe poinformowały w mediach społecznościowych o demontażu ostatniego z charakterystycznych elementów stadionu – blisko 40-letniego zegara meczowego. Jego wykonawcą i projektantem był w latach 80. Elektromontaż Rzeszów SA.

Zegar, mimo upływu lat, nadal był w pełni sprawny, a dla wielu kibiców stanowił symbol dawnych lat i emocjonujących spotkań.

Źródło: Facebook

Informacja o jego usunięciu wywołała wśród fanów Resovii falę wspomnień. 

W komentarzach pod postem jeden z użytkowników napisał: "Zdjęcie wymowne, mój dziadek stał zawsze obok zegara z rowerem, jego ulubione miejsce. A dla Nas, na krytej widok świecących żarówek z wynikiem meczu i upływającym czasem". Całą dyskusję przeczytać można tutaj.

Słowa te doskonale oddają, jak głęboko w sercach sympatyków klubu zapisał się ten niepozorny element infrastruktury stadionowej.

Pomnik minionej ery?

Co jednak ważne, zegar nie zostanie całkowicie usunięty. Na ten moment planowane jest jego przeniesienie na działkę klubową, w pobliże torów łuczniczych. Nie wiadomo jeszcze, jakie będą jego dalsze losy, ale dla kibiców ważne jest, że choć w nowym miejscu, pozostanie on częścią historii Resovii.

Likwidacja stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22 zamyka ważny rozdział w dziejach klubu, ale jednocześnie otwiera nowy – związany z budową nowoczesnego Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, które ma zapewnić sportowcom Resovii nowoczesne warunki treningowe i rozgrywkowe. 

Mimo postępujących zmian, pamięć o dawnym stadionie i jego charakterystycznych elementach z pewnością pozostanie żywa w sercach kibiców.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama