Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Sanok. Wjechała na zamknięty przejazd kolejowy, wyłamując rogatki [WIDEO]

Podziel się
Oceń

Mandat i pokrycie kosztów wyłamanej rogatki musi opłacić kobieta, która wjechała na przejazd kolejowy w Sanoku mimo braku możliwości kontynuacji jazdy – poinformowała Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe. W lutym br. w wypadkach na przejazdach w kraju zginęły trzy osoby.
Sanok. Wjechała na zamknięty przejazd kolejowy, wyłamując rogatki [WIDEO]

Źródło: PKP PLK

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miniony weekend na przejeździe kolejowo-drogowym w Sanoku. Szalacha zaznaczyła, że kierująca wjechała na przejazd mimo braku możliwości kontynuowania jazdy.

„Po automatycznym zamknięciu rogatek dla pociągu relacji Ustrzyki Dolne–Rzeszów Główny, samochód znalazł się między rogatkami. Kierująca autem kobieta wycofała pojazd, wyłamując z pomocą przechodniów rogatki. Maszynista zbliżającego się pociągu powiadomiony przez służby ograniczył prędkość do 20 km/h” – dodała Szalacha.

O zdarzeniu zawiadomiono SOK i policję. Przejazd kolejowo-drogowy w Sanoku jest monitorowany. Kolejowa spółka zamieściła w mediach film z tego zdarzenia.

W ocenie Szalachy takie zachowania kierowców są skrajnie nieodpowiedzialne i mogą prowadzić do tragedii.

„Lekceważenie przepisów i zasad bezpieczeństwa to prowokowanie śmierci. W tym przypadku nikt nie zapłacił najwyższej ceny, ale sprawczyni zdarzenia, niezależnie od mandatu, poniesie odpowiedzialność za szkody systemu kolejowego, w tym uszkodzenie rogatki” – powiedziała.

Statystyki wskazują, że 99 proc. wszystkich wypadków na przejazdach powodują kierowcy lekceważących sygnalizację, zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa.

„Pośpiech, nieuwaga i brawura zbyt często skłaniają do nierozważnych zachowań” – podkreśliła Szalacha.

Z danych PKP PLK wynika, że tylko w lutym tego roku na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych w kraju doszło do 15 wypadków i kolizji. Zginęły w nich trzy osoby, a jedna została ciężko ranna.

Szalacha przypomniała, że w mediach prowadzona jest kampania „Bezpieczny przejazd”.

W kampanii „Bezpieczny przejazd", PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nieustannie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach. Przypominają, że ignorowanie znaku stop, czerwonego światła, omijanie rogatek, a także wjeżdżanie na skrzyżowanie, gdy nie ma możliwości jego opuszczenia, to prowokowanie tragedii. 

PLK SA przypominają jednocześnie o roli „żółtych naklejek", z których można skorzystać w sytuacji kryzysowej. Od 2018 roku każdy przejazd w Polsce, zarządzany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jest dodatkowo oznakowany. Żółte naklejki znajdujące się na napędach rogatek lub na krzyżu św. Andrzeja posiadają trzy istotne informacje: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowo-drogowego, numer alarmowy 112 i numer awaryjny.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama