Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Chór z Bratkowic w międzynarodowej trasie

Podziel się
Oceń

Chór Męski Resonantae z Bratkowic, pod batutą dyrygenta Jakuba Pięty, od początku kwietnia znajduje się w trasie koncertowej w ramach projektu "Podkarpacie – śladami św. Jana Pawła II wśród tradycji, kultury i muzyki".
Chór z Bratkowic w międzynarodowej trasie

Autor: Fanpage zespołu

Inicjatywa ta, realizowana przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie, skupia ponad 600 uczestników – przedstawicieli chórów oraz orkiestr – i ma na celu upamiętnienie papieża Jana Pawła II oraz promocję muzycznego dziedzictwa Podkarpacia na arenie międzynarodowej. Jej pomysłodawczynią jest dr hab. prof. UR Anna Marek- Kamińska, prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie

Repertuar projektu wypełniają utwory inspirowane postacią i nauczaniem św. Jana Pawła II. Usłyszymy m.in. „Mszę Podkarpacką” Dominika Lasoty, „Totus Tuus” Sebastiana Szymańskiego oraz „Hymn do błogosławionej Rodziny Ulmów” autorstwa Marty Stącel i Tomasza Piątka. Kompozycje te, oparte na motywach ludowych i duchowych, podkreślają piękno i głębię regionalnego dziedzictwa muzycznego.

Chór Resonantae zaśpiewał już m.in. w Katedrze św. Wacława w Ołomuńcu, Bazylice św. Antoniego w Padwie i Bazylice św. Pawła za Murami w Rzymie. Szczególnym momentem będzie udział w Mszy Świętej na Placu Świętego Piotra w Watykanie, zakończony błogosławieństwem papieskim. 

Trasa zwieńczona zostanie koncertem w austriackim Gleisdorfie, który odbędzie się we wtorek, 8 kwietnia.

Projekt odbywa się pod patronatem honorowym biskupa Jana Wątroby oraz przedstawicieli polskich placówek dyplomatycznych za granicą. Wspierany przez Województwo Podkarpackie i Uniwersytet Rzeszowski, stanowi nie tylko artystyczne wydarzenie, ale również wyraz pamięci i duchowego dziedzictwa Papieża z Polski. 

Dla Chóru Resonantae to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania się na międzynarodowej scenie i do udziału w przedsięwzięciu, które łączy tradycję, wiarę i kulturę.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama