Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Rzeszów będzie miał własną międzynarodową szkołę podstawową

Podziel się
Oceń

Rzeszów zyska nowy, wyjątkowy punkt na edukacyjnej mapie Polski – IPS International School of Rzeszów. Będzie to pierwsza w pełni międzynarodowa szkoła podstawowa w stolicy Podkarpacia, która rozpocznie działalność już 1 września 2026 roku.
Rzeszów będzie miał własną międzynarodową szkołę podstawową

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

O istocie i misji szkoły mówiono w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek w rzeszowskim Ratuszu. Placówka ma wyróżniać się na tle innych szkół w mieście nauczaniem w języku angielskim oraz międzynarodową kadrę nauczycielską. 

Co warto wspomnieć, szkoła będzie autoryzowana przez dwa najbardziej prestiżowe programy edukacji międzynarodowej na świecie: Cambridge International Education oraz International Baccalaureate.

Radości z tego faktu nie kryją same władze Rzeszowa. Prezydent stolicy Podkarpacia, Konrad Fijołek, podkreślał w trakcie spotkania z dziennikarzami wagę tego przedsięwzięcia z punktu widzenia rozwoju miasta i jego mieszkańców.

Jestem pewien, że nowa szkoła będzie oknem na świat, kluczem, który młodym ludziom w przyszłości otworzy drzwi do szerokich możliwości na rynku pracy i w dalszej edukacji.

- mówił prezydent Fijołek.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Placówka ta jest niewątpliwie odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników, szczególnie poszukiwaną przez międzynarodowe firmy działające w Rzeszowie. Sam Fijołek przywołał w swoich wypowiedziach takie marki jak Safran, Pratt & Whitney czy Boeing. 

Nowa szkoła ma nie tylko podnosić poziom edukacji, ale także wspierać rozwój miasta jako centrum innowacji i międzynarodowej współpracy. Dzięki temu młodzi mieszkańcy Rzeszowa będą mogli zdobywać kompetencje i doświadczenia, które pozwolą im konkurować na globalnym rynku pracy.

IPS International School of Rzeszów będzie się mieściła się przy Langiewicza 2 w jednym ze skrzydeł Szkoły Podstawowej nr 3. Nie będzie to miało jednak, jak podkreślają miejscy urzędnicy, negatywnego wpływu na funkcjonowanie SP nr 3, która w tym roku będzie miała jedna klasę pierwszą. 

Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci, zainteresowanych nauką w międzynarodowej szkole podstawowej odbędzie się w czwartek, 29 maja godz. 17:00 w Hotelu Metropolitan.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Alex 21.05.2025 10:13
To wspaniale, że Rzeszów zyska kolejną międzynarodową szkołę. Dla zainteresowanych dwujęzyczną edukacją z rozbudowanym programem sportowym, polecam również sprawdzić ofertę WR School w Rzeszowie/Świlczy. Działają już jakiś czas i mają ciekawe propozycje.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama