Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Na rynku trwa 9. edycja Rzeszowskiego Festiwalu Piwa

Podziel się
Oceń

Od 4 do 6 lipca 2025 roku Rzeszowski Rynek tętni życiem, gdy w sercu miasta odbywa się dziewiąta edycja Festiwalu Piwa. Setki miłośników złocistego trunku zjechały tu z całej Polski, by w atmosferze radosnego festynu odkrywać nowe smaki, rozmawiać z piwowarami i dzielić się pasją do rzemiosła. Bezkresne stoły zastawione kuflami, unoszące się aromaty chmielu i słodu oraz gwar rozmów tworzą dziś niepowtarzalny klimat, który przyciąga zarówno koneserów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kraftem.
Na rynku trwa 9. edycja Rzeszowskiego Festiwalu Piwa

Autor: Facebook Rzeszowski Festiwal Piwa

Na płycie rynku rozstawiło się trzynaście regionalnych browarów, każdy z nich opowiada swoją własną historię. Od klasycznych lagerów przywołujących tradycję, przez subtelne pszeniczne kompozycje, aż po intensywne IPA o głębokiej goryczce – każdy łyk to zaproszenie do poznania świata, w którym eksperyment łączy się z pasją. Wśród wystawców nie brakuje lokalnych marek takich jak Browar Łańcut czy Zakarczmie, ale też nowicjuszy, którzy zaskakują aromatycznymi nowościami i odważnymi połączeniami składników.

Muzyka, która jednoczy

W tle festiwalowego zgiełku z głośników płyną rytmy DJ-ów, którzy co wieczór zmieniają repertuar, by pokazać wielowymiarowość imprezy. Pierwszego dnia za konsoletą stanął DJ DUCK, wtorkowy set rozkręcił DJ RAMZES, a w niedzielne popołudnie uczestników oczaruje projekt SATORA. Te dźwięki doskonale uzupełniają festiwalową atmosferę – z jednej strony pozwalają na chwilę odprężenia po degustacjach, z drugiej nadają miejscu charakteru miejskiej imprezy na miarę dużych europejskich metropolii.

Strefy spotkań i inspiracji

Festiwal Piwa to nie tylko kufle i muzyka – organizatorzy zadbali o przestrzenie, gdzie można odpocząć, porozmawiać i zainspirować się do dalszych piwnych poszukiwań. Wśród leżaków rozstawionych w strefie relaksu da się złapać oddech pomiędzy kolejnymi degustacjami.

Dlaczego warto tu być?

Rzeszowski Festiwal Piwa to wydarzenie, które od lat udowadnia, że lokalna scena kraftowa nie ustępuje wielkim ośrodkom. To okazja, by poznać ludzi z pasją, odkryć premierowe piwa i zobaczyć, jak tradycja łączy się z nowatorskim podejściem. Jeśli marzysz o podróży po świecie craftu bez wychodzenia z miasta, a jednocześnie cenisz sobie profesjonalizm organizatorów i otwartość tłumu, nie możesz przegapić tego trzydniowego święta piwa. Póki trwa – chwytaj kufel i dołącz do rozmowy!


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama