Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Ponad 4 tysiące uczestników na kongresie Świadków Jehowy w Rzeszowie. Będą utrudnienia

Podziel się
Oceń

W piątek, 11 lipca, w Hali Podpromie w Rzeszowie rozpocznie się trzydniowy kongres Świadków Jehowy pod hasłem „Prawdziwe wielbienie Boga”. Wydarzenie potrwa do niedzieli.
Ponad 4 tysiące uczestników na kongresie Świadków Jehowy w Rzeszowie. Będą utrudnienia

Autor: fot/JW.ORG

Wydarzenie potrwa do niedzieli i, jak zapowiadają organizatorzy, kongres ma zgromadzić ponad 4 tysiące uczestników. Wstęp jest całkowicie bezpłatny i otwarty dla wszystkich, niezależnie od wyznania.

Duchowe wzmocnienie

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie po            130 latach obecności, są oni w naszym kraju trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tys. wyznawców.

Program kongresu obejmuje m.in. przemówienia, wywiady i pokazy kolejnych odcinków serii filmowej „Dobra nowina według Jezusa”.

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak Jezus gromadził uczniów, mierzył się ze sprzeciwem i dokonywał cudów. Najważniejszym momentem z punktu widzenia całej wspólnoty ma być chrzest nowych wyznawców, który odbędzie się w sobotę. Z radością oczekujemy kolejnej współpracy z władzami Hali Podpromie, aby przedstawić budujący program mieszkańcom Podkarpacia.

- powiedział Robert Warda, regionalny rzecznik Świadków Jehowy.  

Temat tegorocznego kongresu pocieszy wiele osób poszukujących nadziei. Wszyscy obecni będą mogli poczuć się pokrzepieni i wzmocnieni, zdobywając głębszą wiedzę o tym, czym jest prawdziwe wielbienie Boga oraz przygotowani, by jeszcze lepiej radzić sobie w przezwyciężaniu dzisiejszych trudności.

Otwartość

Kongres jest częścią ogólnopolskiej serii 40 spotkań, które odbywają się w 20 miastach. W Polsce organizatorzy spodziewają się ponad 116 tysięcy uczestników, a na całym świecie nawet 11 milionów. Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty, a uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne – nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy.

Przedstawiciele Świadków podkreślają wręcz, że ich spotkanie będzie miało pozytywny wpływ na całą rzeszowską społeczność.

Kongres jest istotnym wydarzeniem dla Rzeszowa. Goście kongresowi przybędą z kilkudziesięciu miejscowości województwa podkarpackiego, co będzie miało duży wpływ na lokalną gospodarkę. Zatrzymają się w hotelach, będą korzystać z restauracji, sklepów, komunikacji miejskiej i miejscowych atrakcji. 

- zaznaczył Warda.

Ze względu na kongres, Urząd Miasta Rzeszowa zapowiedział, że w dniach 11–13 lipca parking przy Hali Podpromie będzie wyłączony z użytkowania.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz programie można znaleźć na oficjalnej stronie Świadków Jehowy: jw.org.
 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama