Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Szachowa inauguracja w Wólce Podleśnej. Nowa sekcja już działa

Podziel się
Oceń

Na terenie gminy Trzebownisko zainaugurowano działalność pierwszej ogólnodostępnej sekcji szachowej, która powstała przy Ludowym Klubie Sportowym „Leśna” w Wólce Podleśnej. To ważne wydarzenie w lokalnej ofercie edukacyjno-sportowej, otwierające nowy rozdział w rozwoju pasji intelektualnych i międzypokoleniowej integracji.
Szachowa inauguracja w Wólce Podleśnej. Nowa sekcja już działa

Autor: Szafirowe Studio BWJ

Nowo utworzona sekcja to nie tylko miejsce nauki i doskonalenia umiejętności szachowych, ale również istotne uzupełnienie oferty edukacyjno-sportowej gminy. Podczas pierwszego spotkania nie zabrakło emocji, skupienia i dobrej energii.

W wydarzeniu uczestniczył wójt gminy Trzebownisko, dr Sławomir Porada, który objął inicjatywę swoim patronatem. 

To pierwsza otwarta sekcja szachowa w naszej gminie. Wierzę, że stanie się ważnym elementem oferty edukacyjno-sportowej, łączącej rozwój intelektualny i międzypokoleniową integrację.

– zaznaczył włodarz gminy. 

fot. Szafirowe Studio BWJ

Podziękował on też jednocześnie organizatorom i lokalnym pasjonatom szachów, podkreślając przede wszystkim ich zaangażowanie oraz wkład w lokalne życie społeczne.

Nowa sekcja z pewnością otwiera drzwi do szerszego rozwoju pasji szachowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych z Trzebowniska i okolic. To nie tylko szansa na naukę zasad i strategii gry, ale też przestrzeń sprzyjająca budowaniu relacji i rozwijaniu koncentracji, cierpliwości oraz logicznego myślenia.

Gratuluję organizatorom, rodzicom i młodym zawodnikom – tworzycie coś wartościowego i inspirującego. 

– dodał wójt Porada.

fot. Szafirowe Studio BWJ

Warto wspomnieć, że badania naukowe z ostatnich dekad potwierdziły, że włączenie szachów w proces rozwoju dziecka daje szereg pozytywnych rezultatów. Gra ta ma bowiem wspomagać koncentrację, pamięć i logiczne myślenie, a także pomaga uporządkować myśli.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia autorstwa Wojciecha Błażeja z Szafirowego Studia BWJ. Znajdziecie ją w naszej fotogalerii.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama