Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Problemy Koalicji Obywatelskiej? Gawlik: To ostatni dzwonek

Podziel się
Oceń

Patrząc na sondaże i nagłówki, sytuacja Koalicji Obywatelskiej wydaje się być trudna. Czy to sygnał do zmian? Jaka przyszłość czeka Rafała Trzaskowskiego i czy wstąpienie do Platformy Obywatelskiej Romana Giertycha nie odbije się ugrupowaniu czkawką? Halo Rzeszów porozmawiało o tym ze Zdzisławem Gawlikiem.
Problemy Koalicji Obywatelskiej? Gawlik: To ostatni dzwonek

Autor: Fanpage Zdzisława Gawlika

Jak podkreślił już na wstępie nasz rozmówca, ponad 7-punktowy spadek w sondażach to wyraźny sygnał ostrzegawczy dla partii i jej liderów. 

Ostatni dzwonek

Gawlik wskazał, że wynik Rafała Trzaskowskiego w ostatnich wyborach prezydenckich, który mimo znaczącego poparcia, nie zdołał zwyciężyć Karola Nawrockiego w II turze, należy traktować jako porażkę, która powinna skłonić KO do głębokiej refleksji i przeformatowania dotychczasowej działalności.

To ostatni dzwonek. Pora na obudzenie się i podjęcie takich działań, żeby po prostu to przekonanie Polek i Polaków do Platformy, do Koalicji wróciło. 

– zaznaczył Gawlik.

Według polityka, partia musi odważniej pokazywać swoje dokonania i skuteczniej przekonywać wyborców, że realnie działa na rzecz ludzi i państwa.

Partia musi pokazać odważniej to, co robi dla ludzi, bo w moim przekonaniu Platforma robi wiele. Jestem w stanie przedstawić wiele dowodów na to, że robi ona więcej dla ludzi oraz dla państwa i poprawy jego bezpieczeństwa niż nasi poprzednicy.

Przyszłość Rafała Trzaskowskiego

W rozmowie pojawił się również wątek przyszłości Rafała Trzaskowskiego. Gawlik nie krył uznania dla obecnego prezydenta Warszawy, podkreślając jego dotychczasowe osiągnięcia zarówno na szczeblu samorządowym, jak i rządowym. 

Rafał jest fantastycznym człowiekiem, który zrobił bardzo wiele dla Warszawy. I zrobił wiele dla Polski, bo przecież również był ministrem w rządach Donalda Tuska i pani Ewy Kopacz. Oczywiście zajmował się pracą, zajmował się książkami, a nie zajmował się czasami sprzedażą tego, co być może należało sprzedać z punktu widzenia widzenia Polaków.

Zaznaczył, że Trzaskowski w dalszym ciągu cieszy się dużym zaufaniem warszawiaków, którzy dwukrotnie wybrali go na prezydenta miasta już w pierwszej turze. Oprócz tego, ma mieć on wielu zwolenników w innych częściach Polski.

Nie chciałbym, żeby potencjał, który tkwi w tym polityku, został zmarnowany. Wierzę w to, że powinien on zostać wykorzystany. 

– powiedział lider podkarpackiej PO.

Jednocześnie poseł unikał jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o dalszą karierę Trzaskowskiego na arenie ogólnopolskiej, sugerując, że czas na takie decyzje jeszcze nie nadszedł.

Giertych w PO - szansa czy ryzyko?

Halo Rzeszów zapytało także parlamentarzystę o ocenę wstąpienia do PO Romana Giertycha, postaci budzącej kontrowersje ze względu na swoją polityczną przeszłość. Gawlik podkreślił, że Platforma jest miejscem dla ludzi o różnych poglądach, jeśli tylko ich intencją jest troska o demokratyczną Polskę. 

Platforma jest miejscem dla każdego i dla Rafała Trzaskowskiego, który jest na biegunie północnym, i dla Romana Giertycha, który jest usytuowany na biegunie południowym. 

- obrazowo podsumował poseł z Podkarpacia.

Zaznaczył, że choć Giertych bywa postrzegany jako przedstawiciel skrajnej prawicy, on sam widzi w nim przede wszystkim dobrego prawnika i osobę, która nie boi się głośno mówić o problemach.

Według posła, różnorodność poglądów w partii jest jej siłą, a obecność takich osób jak Giertych może tylko wzmocnić walkę o prawa, demokrację i silny samorząd.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama