Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rodzinna atmosfera, muzyka i dobra zabawa, czyli Piknik w Hermanowej

Podziel się
Oceń

Stadion sportowy LKS Herman Hermanowa zamienił się w tętniące życiem centrum rodzinnej rozrywki. Odbył się tam Piknik Rodzinny, zorganizowany przez lokalną Radę Sołecką, klub LKS Herman, OSP Hermanowa oraz Dom Ludowy w Hermanowej.
Rodzinna atmosfera, muzyka i dobra zabawa, czyli Piknik w Hermanowej

Autor: Kacper Paluch/Dom Ludowy w Hemanowej

Wydarzenie zgromadziło mieszkańców nie tylko z Gminy Tyczyn, ale i wielu okolicznych miejscowości.

Występy

Na uczestników czekał bogaty program artystyczno-edukacyjny. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Domu Ludowego i Szkoły Podstawowej w Hermanowej, które zachwyciły publiczność tańcem i śpiewem. 

Publiczność miała również okazję posłuchać recitalu Alana Chuchli – utalentowanego akordeonisty i laureata prestiżowych konkursów krajowych i międzynarodowych.

fot. Kacper Paluch/Dom Ludowy w Hemanowej

Wieczór upłynął pod znakiem tradycji i muzyki ludowej. Występy zespołów śpiewaczych z Gminy Tyczyn i koncert Kapeli Nikodem porwały uczestników do wspólnego śpiewu, a zabawa taneczna z DJ-em zakończyła dzień pełen atrakcji.

Coś dla najmłodszych

Dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne strefy tematyczne. Dotyczyło to szczególnie najmłodszych, którzy mogli skorzystać z bezpłatnych dmuchańców, animacji, waty cukrowej, baniek XXL i kolorowych tatuaży wodnych. 

Dodatkowo, najmłodsi chętnie uczestniczyli w zabawach prowadzonych przez animatorów, a kolejki ustawiały się również do przejażdżek na kucyku ze Stajenki Leśne Szlaki.

fot. Kacper Paluch/Dom Ludowy w Hemanowej

Nie zabrakło również sportowej rywalizacji, czego najlepszym wyrazem był rozegrany rodzinny turniej piłki nożnej. Nie sposób było nie zauważyć, że dostarczył on wielu emocji i zdrowej rywalizacji.

Szeroki wymiar

Oprócz rozrywki, piknik miał również wymiar edukacyjny i promocyjny. Na miejscu działały stoiska Biblioteki Publicznej w Hermanowej, Nadleśnictwa Strzyżów, Koła Łowieckiego „Bielik” oraz lokalnych twórców i rękodzielników. Zwiedzający mogli m.in. obejrzeć wystawę zabytkowych pojazdów, wziąć udział w quizie wiedzy o Gminie Tyczyn oraz konkursach z nagrodami.

fot. Kacper Paluch/Dom Ludowy w Hemanowej

Tym samym, można zauważyć, że wydarzenie organizowane przez miejscowy Dom Ludowy w Hermanowej przy wsparciu Gminy Tyczyn i burmistrza Janusza Błotnickiego, stworzyli wspaniałą okazję do integracji lokalnej społeczności. Piknik ten pokazał, że wspólnie zorganizowany czas może nie tylko bawić, ale i budować więzi międzyludzkie

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama