Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Orlik przy IV LO w Rzeszowie po remoncie. Boisko zyskało nową nawierzchnię i wyposażenie

Podziel się
Oceń

Zakończył się remont boiska sportowego "Orlik" przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Kompleks, który od lat służy uczniom i mieszkańcom miasta, przeszedł gruntowną modernizację. Zakres prac objął m.in. wymianę nawierzchni z trawy syntetycznej, montaż nowych bramek oraz siatek piłkochwytów.
Orlik przy IV LO w Rzeszowie po remoncie. Boisko zyskało nową nawierzchnię i wyposażenie

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Boisko przy ulicy Batalionów Chłopskich, wybudowane kilkanaście lat temu, wymagało pilnej interwencji. Głównym problemem była zdegradowana nawierzchnia – z przemieszczeniami granulatu i zniszczonymi włóknami trawy. 

Przetarg rozstrzygnięto w maju, a wśród jedenastu ofert wybrano firmę RS INVESTMENT LTD z Wrocławia. Koszt inwestycji wyniósł 419 tysięcy złotych.

Fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszow
02.07.2025. Rzeszow. OI Boisko Orlik przy IV LO. Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

W ramach modernizacji wykonano rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni i podbudowy, ułożono nową trawę syntetyczną, wymieniono siatki piłkochwytów oraz zainstalowano nowe bramki o wymiarach 5 na 2 metry wraz z siatkami. Boisko przeszło także szereg prac przygotowawczych, w tym wyrównanie podłoża i osadzenie nowych fundamentów pod wyposażenie sportowe.

Fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszow
02.07.2025. Rzeszow. OI Boisko Orlik przy IV LO. Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Zmodernizowany Orlik ma teraz lepsze parametry techniczne, co przełoży się na komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Uczniowie IV LO oraz okoliczni mieszkańcy zyskali więc funkcjonalne i estetyczne miejsce do aktywnego spędzania czasu.

Projekt został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Całość robót została przeprowadzona w czerwcu.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama