Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Letni kurs języka angielskiego Pomost International 2025

Podziel się
Oceń

W Rzeszowie rozpoczęła się 32. edycja wakacyjnego kursu języka angielskiego Pomost International organizowanego z miastem partnerskim Buffalo w USA. Uczestnicy będą mogli nie tylko podszlifować znajomość języka angielskiego, ale również poznać kulturę amerykańską.

Na dwutygodniowy kurs w formie warsztatów i tylko w języku angielskim chętnych nigdy nie brakuje. W tym roku zdecydowało się na niego 130 osób. To młodzież od 13. roku życia i dorośli.

Nauczycielami są wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomost International w Buffalo w stanie Nowy Jork. Buffalo to od 50. lat miasto partnerskie Rzeszowa. Tym razem przyjechało 10 osób.

Na potrzeby kursu co roku przygotowywany jest nowy podręcznik, ale gramatyka nie jest w nim najważniejsza. "Pamiętam, jak lata temu byłam w college’u i jeden profesor powiedział: jedyne głupie pytanie to jest pytanie, którego nie zadajesz. Dlatego, nie bójcie się zadawać nam pytań i mówić czemu to, czemu tamto, ponieważ tak się uczymy - poprzez dyskusje i wyrażanie swoich myśli" – powiedziała podczas poniedziałkowej inauguracji do uczestników kursu prezydent Pomost International Gloria Lasota.

Kurs nie kończy się egzaminem, choć jego uczestnicy otrzymają certyfikaty. "Nauczyciele z Buffalo to nasi przyjaciele, którzy uczą jak używać języka angielskiego w konkretnym kontekście, tak jak się to robi w Stanach Zjednoczonych. I nie tylko uczą języka, ale również opowiadają o kulturze swojego kraju. Nauczycielami są Amerykanie, którzy po polsku potrafią powiedzieć tylko «dzień dobry», ale wielu z nich ma polskie korzenie i czuje związek z naszym krajem, i to jest atrakcyjnie dla tych, którzy zapisują się na ten kurs" – powiedział PAP prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Zajęcia dla młodzieży odbywają się od poniedziałku do piątku, każdego dnia po 6 godzin lekcyjnych. Dorośli mają mniej godzin – 40.

Letni Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” zakończy się w sobotę 19 lipca, na rzeszowskich bulwarach, gdzie odbędzie się piknik amerykański. (PAP)

al/ agt/


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama