Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Czudec. Mężczyzna wezwany do kurii podejrzany o donosy

Podziel się
Oceń

Efektem znacznego przekroczenia dozwolonej liczby wiernych w kościele była ośmiokrotna wizyta policjantów. Kuria wezwała już "na dywanik" mężczyznę podejrzanego o te donosy.
  • Źródło: onet/GW Rzeszów
Czudec. Mężczyzna wezwany do kurii podejrzany o donosy
Czudec. Mężczyzna wezwany do kurii podejrzany o donosy
Cała sprawa rozegrała się w zeszłym tygodniu w kościele w Czudcu. Według zasad epidemicznych w budynku mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 42 osoby, tymczasem zdaniem mężczyzny zgłaszającego sprawę na policji, liczba ta była znacznie przekroczona.

Na ten moment w trzech przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające, natomiast w przypadku czterech zgłoszenia nie potwierdzono, a zastosowano jedynie pouczenie.

Sprawą "donosiciela" zajęli się także parafianie, którzy postanowili wsiąść sprawy we własne ręce. Nie skończyło się bowiem na prośbach "o nawrócenie się oraz cudownym uzdrowieniu".

Kuria wzywa "na dywanik"

Całą sprawę jako pierwsza przedstawiła rzeszowska Gazeta Wyborcza. Mężczyzna opisał dziennikarzom sytuację, w której rozmawiał z księdzem o sytuacji epidemicznej podczas mszy, po czym został wezwany do kurii ws. złożenia wyjaśnień. Jednak nie zgodził się na spotkanie z księdzem kanclerzem.

- Nie zgadzam się z zarzutem, że zachowuję się nagannie wobec księży z parafii w Czudcu. A stwierdzenie, że działam na szkodę parafian, jest niedorzeczne i mnie obraża - wyjaśnia.

Na terenie Czudca rozwieszono plakaty z podobizną mężczyzny, który zgłaszał policji złamanie obostrzeń. Platany miały zawierać również treści obrażające zgłaszającego. Mężczyzna miał usłyszeć także groźby karalne z ust innego parafianina, dlatego postanowił zgłosić sprawę na policję.

Do sprawy odniosła się także rzeszowska kuria. - Chcemy spotkać się z tym mężczyzną, a także poznać stanowisko proboszcza. Nie wiemy kiedy dojdzie do tego spotkania - wyjaśnia Gazecie Wyborczej rzecznik kurii ks. Tomasz Nowak.




Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiterTreść komentarza: "...Prezydenta Rafała Trzaskowskiego..." - chciałby nim być zapewne, ale jest tylko prezydentem miasta, a piastuje urząd "Prezydenta miasta stołecznego Warszawa", więc wypadałoby wiedzieć jak i jakich kolokwializmów można używać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 06:48Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama