Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Ruszyła 6 edycja konkursu ,,Podkarpacka Kronika Filmowa"!

Podziel się
Oceń

Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, ogłosiła rozpoczęcie zgłoszeń do tegorocznej już szóstej edycji ,,Podkarpackiej Kroniki Filmowej".
  • Źródło: Podkarpacka Komisja Filmowa
Ruszyła 6 edycja konkursu ,,Podkarpacka Kronika Filmowa"!
Konkurs Podkarpackiej Komisji Filmowej - Konkurs ,,Podkarpacka Kronika Filmowa"

Autor: Podkarpacka Komisja Filmowa

Konkurs ma na celu wspieranie produkcji filmowych w naszym województwie. Działa on na zasadzie dofinansowań do tworzenia dzieł ekranowych. Tegoroczna pula środków wynosi 80 000 złotych i pochodzi z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Założenia i termin zgłoszeń do podkarpackiego konkursu filmowego 2021


Konkurs ma za zadanie wspierać twórczość oraz zapisanie w historii kultury i charakterystyki naszego regionu. W tym celu budżet województwa podkarpackiego uwzględnia pomoc w tworzeniu dzieł kulturalnych i zapisu historycznego. Poszczególne projekty mogą otrzymać nawet do 20 000 złotych dofinansowania.
Twórcy mogą przesyłać swoje zgłoszenia od daty ogłoszenia konkursu, czyli od 24 marca bieżącego roku, aż do 26 kwietnia 2021 r. Na stronie konkursowej znajdują się szczegóły dotyczące procedury składania wniosków oraz niezbędne do zgłoszenia dokumenty, tj. regulamin, wniosek, specyfikacja wkładu własnego, a także wskazówki jak sporządzić umowę scenariuszową, która jest dokumentem pomocniczym. Dotyczy ona tych podmiotów, które wnoszą do projektu wkład rzeczowy.
Strona dotycząca Podkarpackiej Kroniki Filmowej

Wymagana forma i zakres tematyczny materiałów konkursowych


Prace biorące udział w konkursie powinny mieć formę krótkometrażowych dokumentów, animacji i realizacji fabularnych. Powstałe w wyniku konkursu dzieła powinny utrwalać miejsca, wydarzenia oraz ludzi związanych z tym regionem. Mogą również ukazywać reprezentantów środowisk twórczych i naukowych, sportowców oraz inne osoby związane z obszarem Podkarpacia. Tematyka prac obejmuje także grupy społeczne i ich wkład w budowanie wizerunku regionu. W ten sposób projekt niejako wspomaga tworzenie dziedzictwa kulturowego i społecznego w województwie.
Możliwy jest też zainspirowanie się dotychczasową twórczością dzięki dostępowi do bazy produkcji filmowych, które powstały w ramach projektu ,,Podkarpacka Kronika Filmowa" od jego początków w 2016 roku. Oczywiście Podkarpacka Komisja Filmowa daje możliwość konsultowania swoich prac w trakcie trwania konkursu. Informacji w sprawie konkursu udziela Karolina Woźniak, [email protected], tel. 721 288 014.
Baza produkcji

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama