Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

W Terliczce otwarto filię Środowiskowego Domu Samopomocy

Podziel się
Oceń

22 marca w Terliczce odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Fili Środowiskowego Domu Samopomocy - nowego ośrodka Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
  • Źródło: PUW
Przebudowa budynku starej szkoły w Terliczce na potrzeby Środowiskowego Domu Pomocy kosztowała ponad 1,8 miliona złotych. Dofinansowanie inwestycji było możliwe dzięki środkom z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Prace budowlane zakończyły się w listopadzie, budynek posiada nowy dach, okna oraz powstało kilka pracowni dla uczestników domu, m.in. kulinarna, komputerowa, stolarska i plastyczno-ceramiczna oraz mała sala gimnastyczna.

W Terliczce otwarto filię Środowiskowego Domu Samopomocy

- Domy Samopomocy spełniają w naszym społeczeństwie niezwykle ważne funkcje. Zapewniają uczestnikom możliwość rozwoju, zwiększają zaradność i pozwalają na integrację społeczną. To przestrzeń, w której dzieje się wiele dobra - powiedziała Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki.

W Terliczce otwarto filię Środowiskowego Domu Samopomocy

Podczas uroczystości nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświecenie domu. Aktu poświęcenia obiektu dokonał bp Jan Wątroba. W dalszej części zaprezentowane zostały występy artystyczne podopiecznych.

Udział w uroczystości wzięli m.in. dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała, wójt gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar, przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Sprawnej Inaczej w Trzebownisku - Teresa Tomaka oraz dyrektor ŚDS Zofia Meisner, pracownicy i podopieczni.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia RazemAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: Karygodne działania, a raczej brak działań, rządu. Wycierają sobie gęby byciem prorodzinnym, a zabierają nam podstawowe prawo do bezpieczeństwa.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 14:33Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia RazemAutor komentarza: staszekTreść komentarza: niech zamkną to betoniarnie firma STYROBUD jestem ciekaw dlaczego po zdarzeniu ta pompa była spawana może dalej w użytku nie rozumiem jednego auto po wypadku trafia na parking policyjny a tu jak by ślady zacierać może wczesniej była spawanaData dodania komentarza: 21.06.2025, 11:33Źródło komentarza: Wypadek na budowie na Kwiatkowskiego. Pracownika przygniotło ramie pompogruszki! [Aktualizacja]
Reklama
Reklama
Reklama