Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego w Rzeszowie przebudowane

Podziel się
Oceń

Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt tej inwestycji, wykonanej w całości w tym roku, to ponad 8,2 mln zł.
  • Źródło: informacja prasowa
Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego w Rzeszowie przebudowane

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

- Jej celem była poprawa komunikacji i bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Wyzwolenia z Okulickiego a także na sąsiednim - al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego, na którym zamontowana została sygnalizacja świetlna. Dzięki niej kierowcy wyjeżdżający z Osmeckiego będą mogli bez problemu włączać się do ruchu na al. Wyzwolenia. Bez świateł skręt w lewo był bardzo niebezpiecznym manewrem, na co mieszkańcy zwracali nam uwagę - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

 

Wyzwolenia, Rzeszów
Przebudowane skrzyżowanie Wyzwolenia i Okulickiego w Rzeszowie



Zakres prac był spory. W ramach tego zadania przebudowane zostało samo skrzyżowanie i cztery jego wloty: południowy (al. Okulickiego), wschodni (al. Wyzwolenia), północny i zachodni (al. Wyzwolenia). Powstały nowe prawoskręty, z których korzystają kierowcy jadący z ul. Osmeckiego na al. Wyzwolenia, z al. Wyzwolenia na al. Okulickiego, al. Okulickiego na al. Wyzwolenia. 

Częściowo przykryty został potok Przyrwa, przebudowano także ścieżki rowerowe i chodniki, trzy zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne. Zamontowana została nowa sygnalizację świetlna, powstały przejazdy rowerowe. 

 

Wyzwolenia, Rzeszów
Przebudowane skrzyżowanie Wyzwolenia i Okulickiego w Rzeszowie



Inwestycja jest już zakończona. Trwają ostanie prace porządkowe, wprowadzany jest nowy program sygnalizacji świetlnej. 

Przebudowa kosztowała nieco ponad 8,2 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w ramach projektu "Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie".

 

Przebudowane skrzyżowanie Wyzwolenia i Okulickiego w Rzeszowie



- Rada Osiedla Baranówka od lat zabiegała o budowę sygnalizacji świetlanej na skrzyżowaniu Osmeckiego z Wyzwolenia. Bardzo się cieszę, że inwestycja ta doszła do skutku. Mam nadzieję, że udrożni to wyjazd z osiedla. Liczę, że kolejnym etapem będzie budowa połączenia ul. Okulickiego z ul. Warszawską przy gazowni, która wpłynie na poprawę ruchu z osiedli Baranówka, Miłocin i Staromieście. - Mówi nam Mateusz Maciejczyk, radny z Osiedla Baranówka.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Moro 09.10.2022 18:56
Chyba jedyny skład materiałów budowlanych do którego działa sygnalizacja świetlna. Jadąc okulickiego mamy pas do jazdy w lewo i prosto. Jadąc prosto jedziemy do składu budowlanego. Przybysz z innego miasta pojedzie prosto i zonk. Nawet oznaczenia , że droga ślepa. Super - tyle milionów na przebudowę i taka paranoja. Rzeszów - stolica innowacji!!!

Zbigniew 06.10.2022 08:18
Ta inwestycja nie wpłynie na poprawę ruchu. Osiedle Baranówka będzie dalej zakorkowane. Trzeba budować nowe drogi wyjazdowe z Baranówki do ul. Warszawskiej. Moim zdaniem trzeba przebudować wyjazd z ul. Miłocińskiej, tzw. most Ferenca tzn. mały wiadukt pod torami, który nie dość, że jest jednokierunkowy, to przy każdej nawet mniejszej ulewie uniemożliwia wyjazd z osiedla.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama