Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Pożar domu w Bratkowicach po wybuchu gazu. Co z poszkodowanym?

Podziel się
Oceń

Po prawdopodobnym wybuchu gazu lub butli z gazem w domu jednorodzinnym w Bratkowicach, rusza policyjne dochodzenie. Sprawdziliśmy też, jaki jest stan poszkodowanego mężczyzny.
Pożar domu w Bratkowicach po wybuchu gazu. Co z poszkodowanym?
Budynek po wtorkowym pożarze został zabezpieczony przez policję.

Źródło: fot. Dominik Bąk

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek wczesnym wieczorem w Bratkowicach, niedaleko kościoła. Około godz. 18:30 do stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu i pożarze domu jednorodzinnego. Już pierwsze informacje sugerowały, że ranna została jedna osoba.

W chwili dotarcia pierwszych zastępów straży pożarnej potwierdziło się najgorsze. Pilnej pomocy potrzebuje lokator - dziś wiadomo, ze to 66-latek. Pierwszej pomocy, przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego, udzielali mu świadkowie i strażacy. 

W międzyczasie trwała walka z szybko postępującym pożarem domu. Jak opisywaliśmy wczoraj, zanim okoliczni mieszkańcy zobaczyli gęsty dym w centrum miejscowości, usłyszeli głośny huk, świadczący o wybuchu. - To był tak ogromny huk, jakby samoloty jakieś przeleciały nad samymi domami - mówiła nam w poniedziałek jedna z mieszkanek Bratkowic. - Usłyszałam ogromny wybuch i wstrząs, pomyślałam od razu, że stało się coś złego - opisuje inna z kobiet. Co istotne wybuch był słyszany w promieniu kilkuset metrów.  - Najprawdopodobniej na skutek wybuchu butli z gazem lub wybuchu gazu ulatniającego się z tej butli, doszło do pożaru domu jednorodzinnego - opisywał zdarzenie bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Pożar został ugaszony około godz. 22. Wtedy też zakończono działania gaśnicze. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI RATOWNICZO-GAŚNICZEJ:

Co ze zdrowiem poszkodowanego?

Ranny mężczyzna trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej. - Został on wstępnie zaopatrzony przez naszych medyków. Z uwagi na dużą skalę oparzeń, chwilę później, został przetransportowany na specjalistyczny oddział szpitala im. Rydygiera w Krakowie - mówi nam Tomasz Warchoł, rzecznik prasowy szpitala na Lwowskiej.

W środę przed południem na miejscu wczorajszego pożaru ponownie pojawili się strażacy. - Paliło się siano i inne pozostałości po wczorajszym pożarze. Strażacy ponownie przelali pogorzelisko - przekazał naszej redakcji kpt. Jan Czerwonka, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Swoje czynności rozpoczęła też policja. - Na miejscu pożaru wkrótce pracować będzie biegły z zakresu pożarnictwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu II na Baranówce - informuje podkom. Tomasz Drzał z rzeszowskiej policji. Na miejscu pojawili się też inspektorzy nadzoru budowlanego. - Budynek został wyłączony z użytkowania - przekazała w środę Katarzyna Lech, zastępca Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie. 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama