Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Awaria samolotu transportowego po starcie z lotniska Rzeszów-Jasionka! Maszyna krążyła nad miastem

Podziel się
Oceń

Boeing 747 amerykańskiej linii Western Global Airlines tuż po starcie z lotniska w Rzeszowie-Jasionce zgłosił awarię. Samolot przez ponad godzinę krążył nad miastem, na niskiej wysokości.
Awaria samolotu transportowego po starcie z lotniska Rzeszów-Jasionka! Maszyna krążyła nad miastem
Boeing 747 Western Global Airlines

Źródło: fot. Wikimedia.org/Autorstwa Glenn Beltz from Goleta, USA - DSC_0881, CC BY 2.0,

Amerykański samolot transportowy Boeing 747 linii Western Global Airlines wystartował z płyty rzeszowskiego lotniska o godz. 12:55. Maszyna, która miała lecieć do Seulu (stolicy Korei Południowej), kilka chwil po starcie zgłosiła jednak awarię. Samolot krążył nad miastem na wysokości około 2 km n.p.m. (6000 stóp). Sytuacja ta zaniepokoiła naszych czytelników, którzy alarmowali o tym incydencie naszą redakcję. 

- Samolot po starcie przeszedł w tzw. holding. Wykonał kilka okrążeń nad Rzeszowem i został ostatecznie przekierowany na lotnisko w Belgii - przekazał naszej redakcji Waldemar Mazgaj, rzecznik Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Samolot tuż po starcie wykonał kilka okrążeń na Rzeszowem i okolicznymi miejscowościami, fot. screen FlightRadar24.com

Jak wynika z naszych ustaleń, przyczyną holdingu samolotu nad Rzeszowem były problemy ze schowaniem podwozia. Informacje te potwierdziła Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej, sprawująca nadzór nad ruchem lotniczym na polskim niebie. - Pilotom nie udało się złożyć podwozia. Obecnie maszyna leci na zapasowe lotnisko Ostenga w Belgii - usłyszeliśmy w PAŻP. Co ważne, samolot wciąż leci z otwartym podwoziem. 

Lot WGN9511 z Rzeszowa leci do Belgii. Jest śledzony przez kilka tysięcy użytkowników FlightRadar24, fot. FR24.com

Napisz komentarz
Komentarze
Piotr 15.09.2023 16:38
Widziałem, było widać ze podwozie z przodu było otwarte, bardzo nisko kołował nad Borkiem Starym

Krzysztof 15.09.2023 14:31
Komentarz zablokowany

ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama