Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Wypadek busa na autostradzie A4 w Rudnej Małej. Jest ruch prokuratury [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wszczęła postępowanie ws. tragicznego w skutkach wypadku na autostradzie A4 w Rudnej Małej.
Wypadek busa na autostradzie A4 w Rudnej Małej. Jest ruch prokuratury [ZDJĘCIA]

Źródło: fot. archiwum

Nie jest to jeszcze śledztwo, lecz postępowanie przygotowawcze. Przypomnijmy, że w zeszły piątek rano, w wyniku zderzenia busa wycieczkowego, wiozącego podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy zginęło dwoje mężczyzn, wychowanków placówki, w wieku 29 i 30 lat. Prokuratura kategoryzuje wypadek jako "katastrofę w ruchu drogowym". 

Autobus, który brał udział w wypadku, w momencie zdarzenia przewoził osoby biorące udział w wycieczce do Arboretum w Bolestraszycach organizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy. Było to 11 pełnoletnich wychowanków oraz 3 opiekunów wycieczki. - Kierujący autobusem marki Iveco Wojciech M., jadąc prawym pasem ruchu od Dębicy, w pewnym momencie zaczął zmieniać pas ruchu z prawego na lewy, jakby w celu wyprzedzenia jadącego przed nim pojazdu. W tym czasie lewym pasem ruchu poruszał się pojazd marki BMW, kierowany przez Dariusza D. - opisuje zdarzenie prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, dodając dalej, że "pojazd marki BMW uderzył prawą przednią stroną w tył autobusu, w wyniku czego pojazd marki BMW zatrzymał się na pasie zieleni pomiędzy przeciwnymi kierunkami ruchy, a autobus dachując, uderzył w bariery pomiędzy jezdniami i na nich się zatrzymał". - W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo około 100 metrów bariery rozdzielającej przeciwległe kierunki ruchu - przekazuje rzecznik. 

ZDJĘCIA Z MIEJSCA ZDARZENIA:

Na miejscu zdarzenia śmierć poniosło dwóch wychowanków. Pozostali wychowankowie z obrażeniami niezagrażającymi ich życiu zostali przetransportowani do szpitali na terenie Rzeszowa. Jeszcze tego samego dnia 8 osób wypisano ze szpitala. Natomiast jedna z wychowanków, została poddana pilnej operacji.

Kierujący autobusem i samochodem osobowym byli trzeźwi

Na miejscu zdarzenia, w piątek, wykonano szereg czynności procesowych pod nadzorem prokuratora. - Przeprowadzono oględziny zwłok, po czym przewieziono ciała do prosektorium Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. W sprawie wykonano nadto szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia wraz ze sporządzeniem dokumentacji fotograficznej oraz oględziny powypadkowe pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Zabezpieczono pojazdy biorące udział w wypadku. - tłumaczy Krzysztof Ciechanowski. Wiadomo też, że kierowcy busa i auta osobowego byli trzeźwi. Pobrano jednak od nich krew do badań toksykologicznych. 

Niestety śledczy mają trudny orzech do zgryzienia. - Na obecnym etapie prowadzonego postępowania, nie sposób jednoznacznie określić przyczyny zaistniałego zdarzenia - wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. - Konieczne będzie także przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłych oraz pozyskanie z placówek medycznych dokumentacji z leczenia pozostałych pokrzywdzonych - dodaje prok. Ciechanowski. 

Bo Pan Bóg jest tak jasny, że nic nie tłumaczy...

Bo Pan Bóg jest tak jasny, że nic nie tłumaczy, bo wiedzieć wszystko to nic nie wyjaśniać, stąd cierpienia po prostu nie wiadomo po co, tak od razu bez sensu, że całkiem prawdziwe …i śmierć tak punktualna, że zawsze nie w porę… Lecz On wie najlepiej - więc wszystko inaczej… - pisał w jednym ze swoich wierszy ks. Jan Twardowski. Tymi właśnie słowami swoich wychowanków żegnają koleżanki i koledzy, wychowawcy i dyrekcja Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. 

- Gwałtowna śmierć zabrała nam dwóch naszych domowników, pozostałych 12 osób w różnym stopniu walczy o powrót do zdrowia. Cały nasz Dom przeżywa teraz okres żałoby, łącząc się szczególnie z rodzinami zmarłych. Dziękujemy Wam wszystkim za słowa wsparcia, deklaracje pomocy i konkretne działania. Całą siłę tego wsparcia i dobroci kierujemy przede wszystkim do najbardziej poszkodowanych - rodziców i rodzeństwa zmarłych i przebywających w szpitalu. Wiemy, że ta strata zmieni nasz Dom na zawsze - napisano w mediach społecznościowych placówki. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Obsrywator 25.09.2023 20:12
No u co? Kto pierwszy napisze że "BMW i wszystko jasne"? Na pewno nie ja. Widzę to codziennie na drogach jak ludzie jadąc niewiele szybciej niż ciężarówki, wytaczają się na lewy pas bez przyspieszania. Nie zdają sobie sprawy że. I na lewym prawie zawsze jadą szybciej niż dozwolona prędkość. Tu pewnie było podobnie. Pech chiał że jeden się wytoczył a drugi grzał i nie odbił w porę na pas zieleni. Jak udowodnią przekroczenie prędkości to wina obopólna. Jak nie to wymuszenie pierszeństwa przez busa. Dobrze że BMW chamowało bo jakby bus dostał w bok to wszyscy w nim by zginęli. A teraz czekam na obelgi.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama