Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Strażacy walczą ze skutkami nawałnicy na Podkarpaciu

Podziel się
Oceń

Intensywne burze i nawałnice, które przeszły nad Podkarpaciem przyniosły wiele szkód. Do sobotniego popołudnia, do godziny 13:30, podkarpaccy strażacy wyjeżdżali w sumie 220 razy do usuwania skutków żywiołu.
Strażacy walczą ze skutkami nawałnicy na Podkarpaciu

Źródło: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

- Działania polegają głównie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi drzew leżących na liniach energetycznych, chodnikach, ulicach i posesjach. W 15 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych – mówił bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Zobacz galerię zdjęć:

Mieszkańcy Podkarpacia publikują w mediach społecznościowych zdjęcia i filmy, które pokazują skalę szkód poniesionych w skutek porywistego wiatru i opadów gradu. Zerwane dachy, powalone drzewa czy podtopione ulice.

Najwięcej interwencji odnotowano do tej pory w powiatach: przemyskim, jarosławskim i rzeszowskim. Na szczęście nikt nie został ranny.

AKTUALIZACJA - ok. 14:40

Około godziny później jest już o blisko 100 interwencji więcej.

Kolejne ostrzeżenia

W sobotni poranek, podobnie z resztą jak dzień wcześniej, mieszkańcy Podkarpacia, otrzymali kolejny alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama