Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Rzeszów. Stypendium dla młodych twórców

Podziel się
Oceń

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendium w roku 2025 w zakresie twórczości artystycznej. To uhonorowanie finansowe młodych twórców za rok szkolny/akademicki 2023/2024.
Rzeszów. Stypendium dla młodych twórców

Źródło: archiwum UM Rzeszowa

Uczeń szkoły podstawowej otrzyma 3 tys. zł brutto, uczeń szkoły ponadpodstawowej - 4 tys. brutto, a student 5 tys. brutto. Wnioski stypendialne należy składać od początku października do 31 października 2024 roku.

Jakie kryteria powinien spełniać uczeń/student, by starać się o stypendium? 

  • W dniu zamknięcia naboru wniosków o przyznanie stypendium nie może mieć ukończonego 26 roku życia,
  • Wyróżnia się uzdolnieniami artystycznymi, talentem i osiągnięciami oraz promuje Gminę Miasto Rzeszów,
  • W zakresie uzyskiwanych osiągnięć w ramach członkostwa w klubach lub zespołach (tanecznych, aktorskich lub innych form artystycznych) – reprezentuje klub lub zespół, którego siedziba znajduje się na terenie Gminy Miasto Rzeszów,
  • Uzyskuje wysokie miejsca bądź wyróżnienia w szczególności w konkursach, festiwalach, zawodach, turniejach, przeglądach artystycznych o zasięgu co najmniej wojewódzkim,
  • Wykazuje we wniosku informacje o uzyskanych co najmniej 2 i nie więcej niż 5 osiągnięciach artystycznych,
  • Uzasadnia celowość przyznania stypendium, w tym może wykazać inicjatywy własne, autorskie przedsięwzięcia, utwory lub dzieła wskazujące perspektywy samodzielnej działalności w przyszłości.

Od czego zacząć starania o stypendium? 

W pierwszej kolejności należy zarejestrować się w systemie https://stypendia.erzeszow.pl/

Następnie należy uzupełnić wniosek, dołączając wymagane załączniki. Później trzeba wygenerować wniosek z sumą kontrolną i wysłać w systemie. Na koniec zostanie wydrukowanie wniosku, podpisanie go i dostarczenie z załącznikami do punktu kancelaryjnego Urzędu Miasta Rzeszowa ul. Rynek 12, 35-064 Rzeszów. Wniosek może podpisać pełnoletni kandydat do stypendium lub rodzic/opiekun prawny niepełnoletniego kandydata.

Do obsługi stypendiów Miasta Rzeszowa dla młodych twórców w zakresie twórczości artystycznej uruchomiono nowy serwis. 

Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania są dostępne pod adresem https://stypendia.erzeszow.pl/pl/14-dokumenty-do-pobrania.html


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama