Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Łańcut i Rzeszów łączą siły. Rozmowy o infrastrukturze i ekologii

Podziel się
Oceń

Burmistrz Łańcuta, Damian Szubart, spotkał się z zastępcami prezydenta Rzeszowa, Krzysztofem Stańko i Grzegorzem Wroną. Rozmowy dotyczyły kluczowych kwestii związanych z rozwojem Łańcuta w kontekście współpracy ze stolicą województwa.
Łańcut i Rzeszów łączą siły. Rozmowy o infrastrukturze i ekologii

Autor: Miasto Łańcut

Szczególną uwagę poświęcono planom poprawy infrastruktury transportowej oraz działaniom na rzecz ochrony środowiska.

Parking przy stacji PKP 

Jednym z głównych tematów spotkania była m.in. koncepcja budowy parkingu przy stacji PKP w Łańcucie. 

Tego typu inwestycja miałaby na celu ułatwienie mieszkańcom i podróżnym dostępu do transportu kolejowego, co mogłoby przyczynić się do zmniejszenia ruchu samochodowego w regionie. 

Rozwiązanie to wpisuje się w szersze plany usprawnienia komunikacji między Łańcutem a Rzeszowem, zwłaszcza w kontekście codziennych dojazdów do pracy i szkoły. Niewątpliwie należy w tym miejscu wspomnieć, że modernizację wciąż przechodzi w tym momencie stacja PKP w Rzeszowie, przy której niedawno powstał nowoczesny parking.

O czystości powietrza

Władze obu miast omówiły także możliwości wdrażania wspólnych rozwiązań ekologicznych. 

Szczególny nacisk położono na działania, które mogłyby poprawić jakość powietrza oraz podnieść komfort życia mieszkańców. 

Współpraca w tym zakresie ma mieć na celu, jak ujął to włodarz Łańcuta, czerpanie inspiracji z dobrych praktyk stosowanych w Rzeszowie, który od lat rozwija nowoczesne programy ekologiczne.

Rzeszów inspiracją dla Łańcuta

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń oraz poszukiwania wspólnych rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

Burmistrz Damian Szubart podkreślił, że współpraca z Rzeszowem daje Łańcutowi nowe możliwości i pozwala realizować ambitne projekty z korzyścią dla mieszkańców.

– Razem możemy więcej – podsumował spotkanie burmistrz Szubart, zaznaczając, że dalsza współpraca między miastami otwiera nowe perspektywy rozwoju dla całego regionu.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama