Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Strzelanina pod Przemyślem: Sprawców zatrzymano na Słowacji

Podziel się
Oceń

Dwaj mężczyźni, którzy mieli w grudniu 2024 r. dokonać w podprzemyskich Kniażycach próby zabójstwa obywatela Armenii, zostali przekazani przez władze Słowacji polskim organom ścigania.
Strzelanina pod Przemyślem: Sprawców zatrzymano na Słowacji

Źródło: Pixabay

W poniedziałek usłyszeli oni zarzuty, a we wtorek sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. 

Międzynarodowa akcja 

Do zdarzenia doszło 20 grudnia 2024 r. w Kniażycach, gdzie w wyniku oddania kilku strzałów z broni palnej ranny został 58-letni obywatel Armenii. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia i opuścili Polskę, udając się na Słowację.

-Przemyscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Biura Międzynarodowej Współpracy Policji oraz policjantami słowackimi podjęli intensywne działania, by namierzyć i zatrzymać sprawców - informują podkarpaccy policjanci. 

W sprawę zaangażowano również oficera łącznikowego oraz Przedstawiciela Krajowego RP w EUROJUST.

Ostatecznie mężczyźni zostali zatrzymani w Preszowie na podstawie listu gończego i europejskiego nakazu aresztowania. 10 lutego br. w Barwinku przekazano ich polskim organom ścigania.

Areszt dla podejrzanych

18 lutego 40-latek i 35-latek zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, gdzie usłyszeli zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia mieszkańca gminy Fredropol poprzez oddanie w jego kierunku strzałów z bliskiej odległości. 

Jeden z podejrzanych złożył wyjaśnienia, drugi skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań.

Prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania. We wtorek Sąd Rejonowy w Przemyślu przychylił się do wniosku i zastosował wobec obu mężczyzn, jak wspomniano na początku, trzymiesięczny areszt.

Za usiłowanie zabójstwa grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Czytaj również:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiterTreść komentarza: "...Prezydenta Rafała Trzaskowskiego..." - chciałby nim być zapewne, ale jest tylko prezydentem miasta, a piastuje urząd "Prezydenta miasta stołecznego Warszawa", więc wypadałoby wiedzieć jak i jakich kolokwializmów można używać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 06:48Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama