Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Już od soboty rusza połączenie kolejowe z Rzeszowa do Ustrzyk Dolnych

Podziel się
Oceń

Już od soboty mieszkańcy Podkarpacia zyskają bezpośrednie połączenie kolejowe między Rzeszowem a Ustrzykami Dolnymi.
Już od soboty rusza połączenie kolejowe z Rzeszowa do Ustrzyk Dolnych

Autor: Wikimedia Commons

Początkowo pociągi będą kursować w weekendy, a od 10 marca, po korekcie rozkładu jazdy, codziennie. Trasa obejmuje przystanki m.in. w Boguchwale, Czudcu, Strzyżowie nad Wisłokiem, Jaśle, Krośnie, Sanoku i Zagórzu, a czas przejazdu wyniesie około 3,5 godziny.

Stopniowy rozwój

Marszałek Władysław Ortyl podkreśla, że uruchomienie tego połączenia było możliwe dzięki modernizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku Zagórz–Ustrzyki Dolne, co pozwoliło na dostosowanie jej do nowoczesnych standardów taboru województwa. 

-Bardzo chcieliśmy móc spełnić oczekiwania wielu osób - pasjonatów oraz turystów i doprowadzić do bezpośredniego skomunikowania stolicy Podkarpacia z zimową stolicą Bieszczadów – Ustrzykami Dolnymi. Nasze starania właśnie stają się rzeczywistością, co bardzo cieszy! - mówi marszałek województwa podkarpackiego.

Inwestycja ta ma na celu nie tylko ułatwienie podróży mieszkańcom regionu, ale także wsparcie turystyki w Bieszczadach, oferując komfortowe i szybkie połączenie z Rzeszowa do serca gór.

Dodatkowo, od 10 marca pociągi kursujące w dni robocze będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na trasie, co zwiększy dostępność transportu kolejowego dla mieszkańców mniejszych miejscowości. To kolejny krok w rozwoju infrastruktury transportowej Podkarpacia, mający na celu promowanie ekologicznych i wygodnych form podróżowania.

Rozkład

Połączenia między Rzeszowem, a Ustrzykami Dolnymi realizowane będą
w następującym kształcie:

-w weekendy jedna para pociągów:
wyjazd z Rzeszowa o godz. 5:37 – przyjazd do Ustrzyk Dolnych godz. 9:11,
pociąg powrotny w sobotę z Ustrzyk Dolnych wyruszy o 14.39, a w niedzielę o 08 – przyjazd do Rzeszowa po godz. 18.00

-w dni robocze dwie pary pociągów:
wyjazd z Rzeszowa o godzinie 4:57, przyjazd do Ustrzyk Dolnych o 9:19,
pociąg powrotny z Ustrzyk Dolnych o godzinie 14:09, przyjazd do Rzeszowa o godz. 18:36,
wyjazd z Rzeszowa o godzinie 11:58, przyjazd do Ustrzyk Dolnych
o godz. 16:40,
pociąg powrotny z Ustrzyk Dolnych o godzinie 16:54, przyjazd do Rzeszowa o godz. 21:04.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama