Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Rektor KUL wylądował za kratami w Rzeszowie! Tylko że...

Podziel się
Oceń

W środę, 26 marca, Zakład Karny w Rzeszowie odwiedził wyjątkowy gość – rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ks. prof. Mirosław Kalinowski. Brzmi sensacyjnie? Spokojnie – nie było żadnego zatrzymania ani afery.
Rektor KUL wylądował za kratami w Rzeszowie! Tylko że...

Autor: Zakład Karny w Rzeszowie

Wręcz przeciwnie – wizyta miała na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy uczelnią a Służbą Więzienną.

Tematów rozmów było wiele, a spotkanie miało bardzo konkretny wymiar. Poruszono m.in. kwestie szkoleń dla funkcjonariuszy, współpracy w kształceniu specjalistów z zakresu psychologii penitencjarnej oraz wsparcia terapeutycznego dla osadzonych zmagających się z uzależnieniami.

– Chcemy się dzielić najlepszym, co mamy, i wspierać zarówno kadrę Służby Więziennej, jak i samych osadzonych. Mamy niespotykane na rynku doświadczenia w zakresie resocjalizacji przez naukę, co z pewnością będzie z pożytkiem dla każdej ze stron – i dla zakładów karnych na Podkarpaciu, i dla odbywających karę – mówi rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski.

fot. Zakład Karny w Rzeszowie

To element szerszego porozumienia między KUL a Służbą Więzienną, które zakłada wymianę wiedzy, prowadzenie wspólnych projektów badawczych i edukacyjnych oraz wsparcie procesów resocjalizacji. Uczelnia ma również oferować narzędzia i kadry do prowadzenia programów pomocowych za kratami.

- Rzeszowska jednostka penitencjarna chętnie współdziała z uczelniami i innymi przedstawicielami środowiska akademickiego, dlatego jesteśmy przekonani, że dzisiejsze spotkanie przyczyni się do podniesienia jakości prowadzonych przedsięwzięć zarówno przez Katolicki Uniwersytet Lubelski jak i Zakład Karny w Rzeszowie - podkreślają przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie.

------------------------------------------------------------------------

"Za kratami" to cykl publikacji Halo Rzeszów, prezentujących informacje związane z funkcjonowaniem polskiego systemu penitencjarnego, realizowanego przy wsparciu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Perspektywa".

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

kalita 02.04.2025 16:44
Dno i żenada!

Ł
Redakcja 28.03.2025 23:13
Zapraszamy do komentowania naszego tekstu

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama